РУСКИТЕ РАКЕТИ СОБОРИЈА ЛЕТАЛА ВО СИРИЈА: Рускиот ПВО во базата Хмејмим собори неколку непознати воздушни објекти

Поврзано

Целиот остров Тенерифе остана без струја

Целиот шпански остров Тенерифе остана без електрична енергија поради што се погодени околу 950.000 домаќинства. Хаваријата се случи околу...

Бубонcкa чyмa се појави во Монголија

Едно 15-годишно момче почина од чума во југозападна Монголија, соопшти Министерството за здравство. Министерството соопшти дека лабораториските тестови потврдуваат дека...

Легендарниот „Џони Вокер“ ја менува амбалажата

„Џони Вокер“ – шкотското виски старо речиси 200 години, наскоро ќе се продава во т.н. „хартиена амбалажа“, соопшти Дијаџио...
- Advertisement -

На приодот на авио-базата Хмејмим во Сирија, руската противвоздушна одбрана уништила неколку непознати воздушни цели од помал размер, соопшти претставник од базата

„На 24.април пред зајдисонце контролата на воздушниот простор на руската авио-база Хмејмим, недалеку од аеродромот откри непознати воздушни цели од помал размер. Противвоздушните средства на руската авио-база ги уништила воздушните цели“, рекол претставникот на базата.

Според неговите зборови, нема повредени, ниту материјална штета.

Тој додава дека авио-базата работи по планираниот распоред.

Претходно рускиот ПВО веќе успеал да ги спречи нападите на беспилотните летала на руските воени објекти во Сирија.

Latest News

На скопјанец му стигнала порака од непознато лицe – „Еве за кого треба да гласаш“

На 14.07.2020 во 09:20 часот во Полициската станица Карпош, Ј.У.(75) од Скопје пријавил дека добил смс порака од непознато...

Прилепчанец фатен со пиштoл во близина на гласачко место

Во 10:45 часот, М.И. пријавил нaрушување најавен ред и мир во Прилеп во дворот на ОУ „Кире Гаврилоски“, каде Џ. П. од Прилеп физички...

Дерковски: Изборниот ден минува мирно, со мали, спорадични инциденти

Излезноста со оглед на целата ситуација е задоволителна, оцени попладнево претседателот на Државната избона комисија (ДИК) Оливер Дерковски на прес-конференција. До 17 часот според...

До 17 часот во Охрид гласале 41, во Струга 30 и во Дебрца граѓани 44 отсто од гласачите

На предвремените парламентарни избори до 17 часот во Охрид на гласање излегле 41,7 отсто од лицата со право на глас. – Гласањето се одвива непречено...

Одзивот на гласачите до 17 часот во Дебар 30 отсто, во Центар Жупа околу 18 отсто

Се зголемува излезноста на гласачите во општините Дебар и Центар Жупа, каде до 17 часот своето граѓанско право го оствариле 30 односно 17,65 отсто. -Од...

More Articles Like This