October 19, 2021, 4:49 pm

РУСКИ ОКЛОП КОЈ ШТИТИ ОД ПРОТИВТЕНКОВСКИ РАКЕТИ: Гаѓаа џип на руски новинари со противтенковски фрлач, кој остана неоштетен!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Новинарите на ТВ Ѕвезда, телевизија на руското Министерство за одбрана за време на репортажата на активниот оклоп на руските тенкови и борбени возила одлучија да изведат опасен експеримент

dzip_tv_zvezda_jutjub

Тие поставија дел од заштитата каква што имаат руските тенкови пред нивниот автомобил, а потоа на него пукаа од против-тенковски ракетен фрлчач. Чудно, но возилото остана во фукнкција со само помали оштетувања. Неколку прозорци беа искршени, и малку од бојата беше изгребана.

Манекенот кој требаше да претставува тест кукла во возилото остана неоштетена, моторот и главните делови на автомобилот исто така.

Latest News

Арсовска на средба со претставници од движењето Полио Плус

Независната кандидатка за градоначалник на Град Скопје, Данела Арсовска оствари средба со претставниците од движењето Полио Плус. На средбата,...

More Articles Like This