Русковска: Не сме сигурни дека Сашо Мијалков ја нaпуштил државата

Поврзано

Исчeзна 73 годишен маж кој болeдува од алцxајмерова и пaркинсонова болeст

Во Полициската станица Центар, Л.И.(45) од Скопје на 08.03.2021 во 00.30 часот пријавил дека на 07.03.2021 од домот се...

Тpaгeдијa: Пронајдено мpтвo тело покрај Вардар во с.Долно Лисиче

Во СВР Скопје вчера во 15:42 часот било пријавено дека во с.Долно Лисиче, скопско, на брегот на реката Вардар...

Зaпален уште еден автомобил: Изгopе БМВ во Скопје

На 08.03.2021 во 01.55 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„8-ми Септември" настанал пожар во возило „бмв",...
- Advertisement -

Не сме сигурни дека лицето Сашо Мијалков ја напуштил државата, вели шефицата на обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска во интервју за „360 степени“.

„Би требало да се најде човекот што се бара, тоа во секој случај на сите би ни било драго, но сепак кажувам дека не сме сигурни дека истиот ја напуштил државата“, вели Русковска.

Во следните денови Обвинтиелството ќе одлучува што ќе се презема и во која насока, а вечерва обвинителката не ги откри следните планови во однос на недостапноста на Сашо Мијалков.

Latest News

Пронајден мpтoв: Пронајдено тeлотo на фудбалската ѕвезда која иcчезна во саботата

Поранешниот млад фудбалски репрезентативец на Уругвај, Франко Акоста кој исчезна во саботата денес е пронајден мртов. Поранешниот напаѓач на Виљреал...

More Articles Like This