РУСКОСКА ЗА ЕДЕН ДЕН ПРИТВОРИ 11 ЛУЃЕ: Виновни биле затоа што не го pаckинале договорот, а замислете, и денес не е раскинат од оваа Влада од актуелни министри, на кои влакно не им фали

  • September 13, 2019
  • Коментари

СЈО не виде криминал во Шпански скали, Рускоска во еден ден го виде предметот и притвори 11 луѓе, коментира претседателот Христијан Мицкоски на прашањето дали може политичка партија да биде објективна и да ја истуpка правдата за која се задолжени обвинителствата.

Во првиот момент кога стигна Шпански скали кај Рускоска, следниот ден од одмор го вратија истражниот судија за да ги стави во притвор 11 луѓе и за да констатира дека има индиции за некаков си кpиминал.

Во притвор, а сега во куќен притвор се член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и член на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ затоа што не го раскинале договорот, а замислете, на никој од тие што се денеска актуелни министри, зашто и тие се уште го немаат раскинато договорот, влакно не им фали од главата. Тоа е објективност на истрагата, прашува Мицкоски.

Претходно «
Следно »