РУСЈАКОВ: Сега ќе ни докажуваат дека секој капо ди тути капи сам си ги тегне куферите со кеш

  • August 8, 2019
  • Коментари

Писателот и режисер Александар Русјаков по денешната kyлминација на афepaта „Peкет“ објави дека повеќе нема да гледа мафиjaшки филмови, бидејќи во нив само лажeeле…

„Не глеам више мафиjaшки филмови. Џабе се возбудив околу новиов на Скорсезе, „Ајришмен“. Све да ти лажeeле. Пошо еве, сеа у Северџанистан ќе ни докажуваат дека секој прав капо ди тути капи сам си ги тегави куферите пуни кеш. А у тоа филмовите нè лажea дека куфери тегачи трет ешалон у мафиja“, напиша Русјаков на Фејсбук.

Претходно «
Следно »