August 15, 2020, 12:41 am

Рaжничи со пилeшкo и зеленчук

Поврзано

Дeликaтec од вaшaтa кyjнa – Бaтaци со бeшaмeл

Направете вкусни батаци. СОСТОЈКИ: 2 парчиња батаци, 405 компири, 1-2 тиквички, 200 гр. зеленчук од кесе (грашок, пченка, морков), 4 пиперки,...

Мycaкa пoлнa opиз и кoмпиpи

Идеалниот ручек за секоја пригода. СОСТОЈКИ: 1 кг. компири, 1 шолја оиз, 300 гр. сланина, 1 кромид, 2 лажички црвен пипер,...

Нajдoбpиoт peцeпт зa вaфли co интeгpaлнo бpaшнo

Предлог што да подготвите за појадок. - Потребни состојки: Шолја бело брашно, шолја интегрално брашно, 4 лажици прашок за печиво, лажица...
- Advertisement -

Вкусно и брзо јадење од пилешко месо.

СОСТОЈКИ:

Пилешки гради, пиперка, патлиџан, сол, бибер, презла, јајце, брашно.

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Пилешкото посолете го и побиберете, па исечкајте на ленти, како и патлиџанот и пиперката. Потоа ставете еден ред пиперки, месо, па патлиџан, па месо, па пиперки. Набодете на стапчиња за ражнич. Извалкајте во брашно, па во јајце, па во презла. Печете на 190 степени 15 минути.

Добар апетит!

Latest News

Северина 3apa3ена со kopoнавиpус: „Денеска добив позитивен pe3ултат“

Северина преку социјалните мрежи објави дека е позитивна на коровирусот. Во објавата, таа напиша дека нема никакви симптоми и...

Ќе има свадба-Ване Цветанов ја запроси Дунавка Трифуновска во Турција

Во сивилото предизвикано од здравствената криза единствена светла точка беше љубовта која минатиот месец од одмор во Турција ја обелоденија манекенката Дунавка Трифуновска и...

Ако Британец се пpeceли во Македонија, секоја година ќе му остануваат 24 илјади евра

Според статијата на uk.finance.yahoo.com, нашата држава е најдобра опција за селење, кога се во прашање цените и трошоците за живот. Според истражувањетол, Северна Македонија е...

Меси го допpe дното: 19 3aгубени топки, трет дeбakл по ред и можна pa3делба

Лионел Меси како да се помири со немоќта на Барселона во четвртфиналето на Лигата на шампионите и целосно се вклопи во сивилото на петкратниот...

За 2 месеца ослабела 21 кг во 61-та година од животот: Ова е „тајната состојка“ на диетата на пејачката

Популарната пејачка на народна музика Снежана Ѓуришиќ (61), која последниве години е дел од жири-комисијата на музичкиот натпревар „Гранд-ѕвезди“, успеа да ослаби дури 21...

More Articles Like This