December 4, 2021, 5:19 pm

Рeгистриран зeмјотpес во Охрид

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Земјотрес со јачина од 3,1 степен според Рихтеровата скала утрово го погоди Охрид.

Потресот е регистриран во 3 часот и 26 минути, со епицентар на 125 километри југозападно од Скопје и припаѓа на охридското епицентралното подрачје.

Земјотресот имаше локална Рихтерова магнитуда 3.1, а беше почувствуван од населението во Охрид и Струга.

Latest News

Таравари нема намера да му се извини на Заев за изјавата дека премиерот нудел пари на пратеничка од Алијанса за да премине во власта

Гостиварскиот градоначалник и генерален секретар на политичката партија Алијанса за Албанците, Арбен Таравари нема намера да му се извини...

More Articles Like This