САДУЛА МУ СТАНА ЗAMEHИК НА ЗАЕВ: Министерот за политички систем Дураки, нов зaмeниk-претседател на Влада

  • July 4, 2019
  • Коментари

Садула Дураки стана заменик на Зоран Заев. Ваква одлука била донесена на денешната владина седница.

На денешната седница, министерот за политички систем и односи меѓу заедниците, Садула Дураки е назначен за Заменик на Претседателот на Владата на Република Северна Македонија – стои во владиното соопштение.

Претходно «
Следно »