САД ЗАПАЃА ВО ХАОС: Насилни демонстрации организирани од Сорос поради изборот на Доналд Трамп се шират низ САД!

  • November 10, 2016

Илјадници демонсранти низ поголемите градови во САД протестираат поради изборот на Доналд Трамп за 45-ти претседател на земјата. Демонстраторите палеле знамиња, кршеле излози и вандализирале неколку полициски и цивилни автомобили. Десетина се уапсени, во обид на полицијата да ги смири тензиите

Калифорнија, Окланд, Тексас, Њујорк се само неколку од државите каде што во моментов се одржуваат насилните протести. Експертите сметаат дека ова е реакција на левичарските сили во земјата, кои досега беа на власт во САД, меѓу кои и Џорџ Сорос за кој се смета дека ги поттикнува овие протести.

Освен демолирање, демонстрантите испишувале и нацистички пораки, барале и ликвидација на новиот претседател.

Претходно «
Следно »