Самиот си пpecyди: Cpбинот кој ги yби сопpyгата и нejзините poдители нe дoзвoли да биде yaпceн

Поврзано

Силен зeмјотрес од 5.9 степени во Грција, почувствуван и во Мaкедонија

Повторно силен земјотрес во Грција. Истиот беше почувствуван и во Македонија. Деталите за земјотресот погледнете ги во продолжение: По...

Kpeaтивнo: Bo кoнтejнep co бaнaни пpoнajдeни 100 килoгpaми kokaин нa aтинcкoтo пpиcтaништe

На атинското пристаниште Пиреас, во внатрешноста на контејнер полн со банани биле откриени и запленети 100 килограми кокаин, распределен...

Ситуацијата е многу cepиозна, C3O е против KoBид-пacошите

Директорот на канцеларијата на Светската здравствена организација (СЗО) во Србија, Маријан Ивануша изјави денеска дека епидемиолошката состојба во Србија...
- Advertisement -

44-годишниот Енедин Т. кој денеска изврши масакр кај Сјеница, во Србија се самоубил кога бил опколен од полицијата. Тој е осомничен за убиството на неговата поранешна сопруга и на нејзините родители, а во масакрот во селото Расно, кај Сјеница се ранети уште три лица.

Енедин самиот си пукал во глава во неговото родно село Долиќе, кога повеќе немал каде да бега, односно кога полицијата го опколила, објави „Курир.рс“.

Рано утринава, во селото Расно, тој упаднал во куќата на неговата поранешна сопруга Бисера (44) и ги убил неа и нејзините родители, таткото Фехим (64), и мајката Шефка, а ги ранил нејзиниот брат Беким (35), како и двајца соседи кои се нашле во куќата.

Како што објави српски „Курир“, во куќата биле и малолетните деца на Енедин и Бисера на возраст од 6 и 8 години.

По интензивната потера во која учествувале хеликоптери, убиецот набргу бил лоциран во близина на селото Долиќе и бил опколен. Кога се нашол заробен, Енедин испукал еден куршум во главата.

Latest News

Албанската опозиција објави три можни сценарија – стpaв од попрeчување на предлог законот за државјанство

Утре во Собраниската комисија за одбрана и безбедност на дневен ред се очекува да се најде предлог законот на...

More Articles Like This