САМОХРАНА МАЈКА ДОБИ ПОЛИТИЧКИ ОТКАЗ: Им застанав на патот на Зоран Атанасов и неговата криминална СДС банда, затоа останав без работа

Поврзано

Граѓаните ќе треба да одлучат во каква држава сакаат да живеат

Граѓаните ќе треба да одлучат во каква држава сакаат да живеат, држава со kpиминал, koрупција или напредна прогресивна држава,...

Николоски до Заев: Кoга сакаш, каде сакаш, во колку сакаш, повели на дуел, да видиме кого луѓето ќе поддржат

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 4 денес се сретна до...

Мицкоски: Договорите за добрососедство треба да се двонасочна улица, не едностран акт како оној со Бугарија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за премиер Христијан Мицкоски, во вечерашната емисија „360степени“ на телевизија Алсат, потенцираше дека добрососедските...

До вчера била со највисоки признанија и достигнувања, а веќе од денеска е без работа.

Самохраната мајка Катерина Матиќ која 5 години работела како државен советник во Агенцијата за храна и ветеринарство, вчера добила отказ со банален изговор, без никаква претходна најава или опомена.

-Сакам целата македонска јавност да го чуе начинот на кој што планира Зоран Заев да владее заедно со своите партиски директори, вклучувајќи го и Зоран Атанасов, директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство. Еве го вистинскиот доказ како владее СДС. Всушност тоа е отказ, бркање од работа на една самохрана мајка. Мојата ќерка пред неполни три месеци го загуби својот татко, а сега СДС изигрувајќи си Бог, ја избрка од работа и ја остави без егзистенција самохраната мајка, која што упорно се бори за егзистенција на своето дете, истакна Матиќ.

Директорот на АХВ, изгубената електронска картичка за евиденција на работно време, ја навел како причина за отказот на оваа самохрана мајка. Според неа, тоа не е вистинската причина. Вели дека добила политички отказ.

-Зоран Атанасов под изговор дека отказот е даден заради изгубена електронска картичка за евиденција на работно време, можете да замислите колку банален изговор за отказ, без претходна опомена, најава или поведување на било каква дисциплинска постапка, веднаш доделува отказ на една самохрана мајка. Но, тоа не е вистинската причина. Вистинската причина е бидејќи оваа самохрана мајка им застана на патот на Зоран Атанасов и неговата криминална СДС банда кои што сакаа да ги применуваат своите партиски задачи и нарачки во Агенцијата за храна и ветеринарство. Ете на таков начин владее СДС и својата моќ и сила ја демонстрира и покажува врз една незаштитена самохрана мајка, со политички отказ, додаде Матиќ.

Актуелно

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Нови „бомби“ во етерот – што мисли Заев за Бранко Црвенковски и неговите луѓе, и колкав е неговиот капитал

Нови аудио снимки од свиркачи се појавија на социјалната мрежа „ЈуТјуб“ на кои може да се слушнат секвенци од разгвор кој Зоран Заев го...

Повеќе вести