September 28, 2020, 10:22 pm

Само во Македонија: Вработен во УБК добил задача нeлeгaлно да го приcлyшyва синот

Поврзано

Ковачки: Шекеринска ја злoyпотреби apмијата, офицepи во apмиска униформа беа дел од спот на СДСМ што е kaзниво дело

Во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“, полковникот и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки упати...

Ковачки за Шекеринска и Пендаровски: Тоа се политички метузалеми, сѐ уште мислат дека живееме во времето на „општонapодна одбpaна“

Полковникот и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ упати...

Заев се прeдомисли: Веќе нe важи тоа што предложив опозицијата да даде предлог за за кандидат за јавен обвинител

Сега веќе тоа нe важи тоа што предложив опозицијата да даде предлог за за кандидат за јавен oбвинитeл, изјави...
- Advertisement -

Маркирач, кој во УБК имал задача во системот за прислушување да става телефонски броеви за прислушување, еден ден добил задача нелегално да го прислушува и сопствениот син. За оваа несекојдневна ситуација на денешното рочиште за „Таргет и Тврдина“ сведочеше сведокот Маријан Јанкуловски, пренесѕва Фокус.

На прашањето на обвинителката Ленче Ристоска, дали некогаш бил во ситуација во системот да стави број на некој познаник или близок роднина, рече:

-Ми се случи еднаш. Добив лист со десетина броеви од Надица Николиќ и ставајќи го броевите дојдов до бројот на мојот син. Кога ја прашав Надица зошто и неговиот број е тука ми рече дека сите на листата конкурирале за вработување и Горан Грујевски барал да се уклучат за прислушување, сведочеше сведокот.

Latest News

Мижите и се ситите на нeпрaвдaта врз Јанкуловска, ама аплаудирате на kpиминал и kopупција овие две години

Сите што мижите и се ситите на нeправда каде што Гордана Јанкулоска е ставена во затвop за Мерцедес набавен...

Ковачки: Шекеринска ја злoyпотреби apмијата, офицepи во apмиска униформа беа дел од спот на СДСМ што е kaзниво дело

Во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“, полковникот и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки упати низа kритики на адреса на...

Ковачки за Шекеринска и Пендаровски: Тоа се политички метузалеми, сѐ уште мислат дека живееме во времето на „општонapодна одбpaна“

Полковникот и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ упати жестоки kpитики на адреса на...

Заев се прeдомисли: Веќе нe важи тоа што предложив опозицијата да даде предлог за за кандидат за јавен обвинител

Сега веќе тоа нe важи тоа што предложив опозицијата да даде предлог за за кандидат за јавен oбвинитeл, изјави вечерва премиерот Зоран Заев во...

(Видео) Зошто Заев е опседнат со Мицкоски?

„Вистината во 20 секунди зошто Заев е опceднат со Мицкоски и зошто наместо со економија се занимава со хотелски коалиции за pyшење на Мицкоски“. Со...

More Articles Like This