Само во Македонија правата на граѓаните се добиваат согласно проценти

Поврзано

Филипче и ФЗОМ co нoв гpaбeж нa гpaѓaнитe: Клeкcaн peчиcи и дa гo нeмa никaдe, нo цeнaтa e пoкaчeнa

Лекот клексан во аптеките може многу ретко да се најде и покрај апелите на граѓаните дека е неопходен, тој...

3a двa дeнa Заев ja зaдoлжи Македонија зa 850 милиoни eвpa, дpжaвaтa нa aпapaти..

За два дена Заев ја задолжи Македонија за 850 милиони евра. Државата е ставена на апарати. Заев издаде еврообврзница од...

Доверба од коалиционите партнери не значи доверба кај народот

Со громогласен аплауз беа поздравени 62 зелени картончиња кои наводно значат доверба за Владата. Премиерот Зоран Заев сам побара...
- Advertisement -

Во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 се разговараше за актуелната тема – попис. Гостинот во емисијата, претставник од Алијанса за Албацните, пратеникот Халил Снопче рече дека ние сме единствена земја каде што правата на граѓаните се добиваат согласно проценти.

„Другите држави ни се смеат како правиме попис и дека граѓаните во Македонија ги добиваат правата согласно процентот од пописот, на пример Албанците добиваат 25% од правата“, потенцираше Снопче кој во студито на ТВ21 дискутира со Арбр Адеми од ДУИ.

Инаку законот за попис чека мнозинство во Собранието, односно 61 пратеник кој треба да гласа ЗА предложеното законско решение.

Latest News

Шok cнимки нajдeни вo тeлeфoн: Фoтoгpaфиитe oд cakaтeњe нa иcчeзнaтитe e нoв дokaз пpoтив eкипaтa нa “Heвoљa”

До клучни докази против криминалната група на Вељко Беливук, Марко Миљковиќ и Дарко Елеза, покрај останатите материјални траги, полицијата...

More Articles Like This