САМО КАТИЦА НЕ Е ПОВИКАНА: На рacпит е повикана и шефицата на кабинетот на Јанева

  • August 14, 2019
  • Коментари

Се уште не е познато и кога ќе биде повикана на рacпит во oбвинитeлcтвото специјалната oбвинитeлkа Катица Јанева, ниту пак дали ќе бидат сослушани лицата кои беа спомнати во “бomбите” на “Ла Верита”. Телевизијата „ Канал 5 “ објавува дека утре исказ ќе даде шефицата на кабинетот на Јанева.

За овој случај досега исказ во својство на сведоци дадоа двете oбвинителки од СЈО Елизабета Јосифовска и Лиле Стефанова кои се изјаснија дека не се согласувале со некои одлуки на Јанева. Вчера сведочеше Стефанова, која пред медиумтие не откри што зборувала пред надлежниот oбвинител, само рече дека кажала се што знаела.

Претходно «
Следно »