САМ СЕБЕ СЕ УБИ: Како Алаѓозовски го „уби“ министерот Алаѓозовски

Поврзано

ВМРО-ДПМНЕ: Изгласан предлогот на советничката Петкова за економски мерки

На денешната седница на Совет беше изгласан предлогот кој беше поднесен од страна на советничката Ангелина Петкова во име...

(Видео) „ТАНДЕМ СНОВА ЗА НОБЕЛОВА“ Милошоски објави пародија на фејсбук

Тандем снова за Нобелова! Д-р Караџовски и Реис Сулејман Примариус Реџепи! Фејсбук статус на Антонио Милошовски од ВМРО-ДПМНЕ. https://www.facebook.com/Antonio.Miloshoski/videos/3612138658837363/

СЕ ЈАВИ ЗАЕВ, КРАЛОТ НА ЛАГИТЕ: Му текнало сега да ја мaнипyлира јавноста со покажување на бруто платата + 5 дежурства

Се јави Кралот на лагите и манипулациите Зоран Заев и тоа со класични шибицарски финти и трикови..!!!, реагира доктор...

Созијалните мрежи имаат многу негативни карактеристики, но и една позитвивна. Не забораваат! Дури и да избришете ваш пост, некој некаде го чува.

Па така и во случајов со Твитот на пред 5 години слободоумниот Алаѓозовски, со кој денеска сигруно нема да се поситовети министерот Алаѓозовски.

Актуелно

(Видео) „ЌЕ СИ ЛЕЖАТ“ ИМА ИНДИЦИИ ЗА КРИМИНАЛ: Чулев најави истраги за корупција на носители на јавни функции

Министерството за внатрешни работи отвора неколку истраги во кои инволвирани се и носители на јавни функции, ова ексклузивно за...

ПАНИКА ВО АГЕНЦИЈАТА ЗА ВРАБОТУВАЊЕ: Заразена вработена во Агенцијата, била во контакт со повеќе лица

Вистинска паника владее во Агенцијата за вработување откако денеска е потврден првиот случај на позитивен вработен во оваа државна институција. Заразената вработена имала контакт...

Инфектологот Цана: Во просек сега имаме повеќе заразени отколку кога беше воведен полицискиот час

Доколку кривата со нови случаи продолжи со ова темпо во наредните денови, вкупниот број на заразени од Ковид-19 кај нас ќе ги надмине првичните...

KOНЕЧНО ЌЕ МОЖЕМЕ КОГА САКАМЕ ДА СЕ ДВИЖИМЕ: Од денеска целосно се укинува полицискиот час

Од денеска целосно престанува да важи Одлуката за забрана и посебниот режим на движење на граѓаните на територијата на Република Македонија. Оваа одлука е донесена...

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате девојчево дома да си оди...

Повеќе вести