October 23, 2021, 9:53 am

САМ СЕБЕ ЌЕ СЕ СОВЕТУВАЛ: Таравари си определил по 200 евра месечно, за да се советува самиот себеси!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Министерот за здравство и невролог на скопските клиники Арбен Таравари за 200 евра, односно 12.000 денари месечно е именуван за национален советник – за тие пари требало, освен другите колеги и тој самиот себе си да си се советува.

Тоа го покажува решението на министерот, објавено од Новатв.

На решението, покрај министерот Таравари се потпишани и неговиот шеф на кабинет Бесник Хамити и државниот секретар Владимир Милошев.

Министерот, пак, во изјава за медиумите вели дека тој е иден градоначалник на Гостивар и  не е сигурен дали има определено надомест, оти за членство во многу комисии го укинале или редуцирале надоместот.

Решението за именување на Национални советници на Министерството за здравство е донесено на 27 јули годинава, кога министерот Таравари немаше најавено дека ќе го напушти министерското место и ќе се кандидира за градоначалник, пишува порталот Нова.

1 коментар

Latest News

Пpoнajдeнa дpoгa вo штипcкo – пpивeдeни тpи лицa

На 22.10.2021 во 17.00 часот во атар на с.Долни Балван, штипско, полициски службеници од СВР Штип ги лишиле од...

More Articles Like This