САНДРА БУЛОК ЌЕ ЈА ГЛУМИ ЈЕЛЕНА: Холивуд ќе снима филм за убиената пејачка

  • October 24, 2016
  • Коментари

Филмот ќе ги следи агентите на ФБИ кои ќе дојдат да им помогнат на српските колеги да го решат убиството

Во Холивуд следната година ќе почне снимање на филм инспириран од убиството на српската пејачка Јелена Марајановиќ. Ова убиство кое е едно од најголемите мистерии во поновата историја на Србија ги заинтересира продуцентите да направат филм.

Во овој трилер во улогата на Јелена би требало да се најде Сандра Булок или Кира Најтли.

– Филмот ќе ги следи агентите на ФБИ кои ќе дојдат да им помогнат на српските колеги да го решат убиството.Моментално се работи на сценариото а снимањето би требало да започне напролет-вели еден од продуцентите.

За ова убиство српската полиција имаше повеќе осомничени но сѐ уште нема покренато обвинение.

Претходно «
Следно »