(Сателитски снимки)СЕ СПУШТА ОБЛАЧНА ВОЗДУШНА МАСА: Повторно дождови во Македонија и пад на температурите!

  • August 17, 2016

 Во моментов над територијата на Македонија од запад кон исток поминува облачна воздушна маса која не се очекува да донесе некои врнежи.

14037973_1025287510920289_294829740_o

Утре (18.08.2016) времето во Македонија ќе биде умерено облачно и ТОПЛО со сончеви периоди. Во попладневните часови ќе има услови за локален дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 27 до 36 степени.

 

 

Временската прогноза ја подготви Славчо Попоски.

Претходно «
Следно »