САТЕЛИТСКИ СНИМКИ ОД ЦИКЛОНОТ: Силна бура го зафати Скопје и северозападна Македонија

  • May 6, 2018
  • Коментари

Силен циклон ја погоди северозападна Македонија попладнево, кој се спушти од Јадранското море преку Хрватска, Босна и Херцеговина и Србија

 

Најпогоден од циклонот „Тодор“ повторно е Скопје, каде во моментов паѓа голема количина на дожд, проследен со силни грмотевици и ветар.

Според сателитските снимки, циклонот се движи од Јадранското море преку Балканот.

 

Претходно «
Следно »