Сашо Мијалков бил во Белград од каде се договорал со Заев?

Поврзано

Алијанса: Bлaдата вчepa нacилно ги донec cитe пpaтеници oд дoмa, дypи и оние кои имаа тешka дomaшна cитyaциja

Координаторот на пратеничката група на Алијанса на Албанците и на Алтернатива Скендер Реџепи денеска изјави дека Владата вчера покажала...

Повторно висок број новопримени во Скопје: Дневна состојба во Koвид-центрите

Во Скопје се хоспитализирани 39 нови пациенти со компликации од коронавирусот, со што бројката сега изнесува 323 лица кои...

Aдeми: Mнозинcтвото има koнзистентнocт и вo нaшитe cтaвoви и вo пoлитичкoто дeлyвaњe

Со вчерашното гласање на доверба на Владата се расчистија дилемите наметнати од опозицијата за нестабилно владејачко мозинство, изјави денеска...
- Advertisement -

Го прашуваме премиерот Заев, дали е точно дека некаде во претпладневните часови, Сашо Мијалков се наоѓал на периферијата во Белград, од каде преговарал, дефакто преку неговите адвокати како претставници во Република Македонија, со премиерот Зоран Заев, за негово враќање во Македонија.

И дали дека тоа е нотирано во Македонија. Дали е тоа точно кога се вратил во Македонија и влез и излез во Македонија. А тогаш неговиот влез и излез одговорноста на човек за кој е определена мерка куќен притвор, распишана потерница централна, локална и меѓународна, ако тој контактирал и му дозволил влез во Македонија, тогаш е кривична одговорност за помагање при бегство е и кај премиерот.

Latest News

Хелена за врската со Ибра: Збудалев поради Ферарито, тоа не беше љубов на прв поглед

Златан Ибрахимовиќ во претходните денови е во центар на внимание поради настапот на Сан Ремо, каде што на сцената...

More Articles Like This