Сајкоски: Влaдaтa нe ycпea дa ги peaлизиpa cвoитe вeтyвaњa зa Битола

Поврзано

Фрчкоски нема да биде амбасадор во САД, не може да добие бeзбедносен сeртификат?

Пратеникот Антонио Милошоски на Фејбук објавува дека Љубомир Фрчкоски нема да замине амбасадор во САД и оти за ова...

Мицкоски: Од Азески нема да слушнеме збор или два за наjkopумпираната и нajкриминалната Влада на Балканот

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Фејсбук ја коментира критиката на првиот човек на Стопанската комора Бранко Азески дека...

Чибишев: Дoдeкa нeмaмe вakцини и имaмe нajмнoгy изгy6eни живoти вo peгиoнoт, Заев дoби дoвepбa нa влaдa co 62 пpaтeникa

Докторот Андон Чибишев преку статус на Фејсбук пишува дека покрај тоа што немаме вакцини имаме и најмногу загубени животи...
- Advertisement -

Генералниот ссекретар на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Ѓоргија Сајкоски, денеска од Битола потсети на сите ветени, а нереализирани проекти на Владата.

Во изјавата за медиуми Сајкоски потсети на следново:

Факт е дека Владата не успеа да ги реализира своите ветувања за Битола. Наместо напредок и развој, испорачаа лаги, корупција и очај.

Предизборните ветувања ги почнаа токму од изградба на автопат од Битола за Скопје, но за жал не го реализираа.

Во нивниот План за живот ветуваа и темелно реконструирање и опремување на Клинички центар во Битола, и тоа остана само план на хартија.

Заев вети целосна гасификација на Битола до 2020, но процесот тапка во место.

Се обврзуваа планинарскиот дом Копанки да го изградат и обноват, да биде дом кој своите услуги ќе ги нуди по пристапни цени, со што уште еднаш ги излажаа битолчани.

Ветуваа изградба на модерна сообраќајна инфраструктура.

Економијата и инвестициите беа главен дел на програмата на СДСМ, но во свој стил, ветија и излажаа.

Факт е дека Владата не успеа да ги реализира своите ветувања за Битола. Наместо напредок и развој, испорачаа лаги,…

Posted by Ѓорѓија Сајкоски on Saturday, January 16, 2021

Latest News

Фрчкоски нема да биде амбасадор во САД, не може да добие бeзбедносен сeртификат?

Пратеникот Антонио Милошоски на Фејбук објавува дека Љубомир Фрчкоски нема да замине амбасадор во САД и оти за ова...

More Articles Like This