December 3, 2020, 8:48 pm

Сања Кужет направи хаос во Ѕвездите на Гранд (видео)

Поврзано

На сон ѝ се јавил глас кој и порачал да оди помеѓу три цpkви, да открие лekoвита вода – кога се вратила, ја чекало...

Трајанка од Прилеп си имала мака и откако на сон ѝ се јавил глас, одлучила да го послуша и...

ВИДЕО: Мало детенце одушевено од автоматски лизгачки врати

Бебињата и малите деца се возбудуваат и радуваат за ситници, бидејќи сè што се случува наоколу за нив е...

Дoбилa нa лoтo по 20 години игpajќи ги бpoeвитe нa пoкojниoт coпpyг

Неименувана Австралијка добила џекпот на лотарија од над 700 000 американски долари откако ги користела истите броеви на нејзиниот...
- Advertisement -

Водителката влета на сцената и на сред емисија ги растури хартиите

Атмосферата за време на снимањето на музичкото шоу Ѕвездите на Гранд од ден на ден е се подобра.

Така, на вчерашното снимање, целото жири, предводено од водителката Сања Кужет, полуде на песната „Африка“ од Слаѓа Алегро, изведена од една натпреварувачка, повторно, по нејзиниот редовен настап.

Сања стоеше на сцената и веќе на првите тактови на песната почна да танцува, а во текот на песната, водителката почна да скока и да ги фрла хартиите.

Покрај сцената, во ритамот на песната играа и Вики Миљковиќ и Марија Шерифовиќ, која цело време извикуваше: „Ајде, Сања“, додека Саша Поповиќ се качи на масата и наздрави со кисела вода.

Колку беше добра атмосферата, говори и фактот што музичкиот директор Александар Милиќ Мили, во налетот на добра енергија, ги подаде рацете кон Саша Поповиќ, кој му скокна во прегратки, а потоа Мили го носеше кон сцената.

Latest News

„Прашањето ми е следно“: Boнpeдно издание во 21:00 со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски

Вечерва ексклузивно на Фејсбук страницата на Инфомакс во 21:00 часот започнува новата емисија „Прашањето ми е следно“, емисијата ќе...

Дeмaнт од Bлaдaтa дека историските читанки ќе се менуваат по желба на Бугарија

Владата на Република Северна Македонија најостро го демантира написот објавен на вашиот портал со наслов „Заев потврди: Промена на историјата на Македонија во учeбниците...

Во ек на најголемата kpиза: Буџетот за 2021 година се сведува на pacфрлање на пари за нeпpoдуктивни цели

Во Буџетот за 2021 година воопшто не гледам дека има некаде во некоја ставка предвидено пакети за следната година. Многу е битно во делот...

Пандов: Сѐ досега што е испорачано од Бугарија е максимално неприфатливо, ќе ја изгyбимe и државата и народот

-ВМРО-ДПМНЕ е историски европска партија, но имаме црвени линии, се досега што е испорачано од Бугарија е максимално неприфатливо, историските комисии нека си разговараат,...

По Apмијата и пожapникарите едногласни: Никој нема мандат да се пазари со виталните интереси на татковината

По отвореното писмо од припадници на Армијата на Македонија, денеска со отворено писмо и пожарникарите кои едногласно повикуваат дека никој нема мандат да се...

More Articles Like This