August 13, 2020, 7:02 pm

СВЕДОШТВО НА ПИЈАНИОТ ПОП: Не бев пијан, ме наместија – ама мераклија сум на капка ракија и јагнешко

Поврзано

Звучи совршено: „Македонско девојче“ ги сплоти вокалите на Каролина Гочева и Амира Медуњанин (ВИДЕО)

Амира Медуњанин одржа прекрасен концерт во античкиот локалитет Хераклеа во Битола. Вечерта стана совршена кога на сцената се појави македонското...

Корисниците на Инстаграм зaпpeпaстени: Камерата се активира сама и кога не сниматe

Една од најзборуваните карактеристики на оперативниот систем iOS 14 е увид во активностите на апликациите и податоците што ги...

(Фото)Hayчницитe најдoa нoв вид нa зaстpaшувaчки зeмјoтреси

За прв пат во историјата, научниците го потврдија постоењето на мистериозниот и моќен феномен познат како „бумеранг“ земјотрес, отварајќи...
- Advertisement -

Фотографијата на која свештеникот Ненад Обрадовиќ (65) лежи во трактор покрај ковчегот на човекот кој требало да го погребаат, многу брзо стана хит на социјалните мрежи, но попот кој беше на мета бидејќи српските медиуми пренесоа дека бил пијан и заспал, вели дека тоа не било вистина.

– Имам астма, а тогаш не го носев апаратчето со себе. Ми се слоши, па затоа прилегнав, а не бев пијан како што се пишуваше. Точно знам кој ме сликаше и кој сака да ме намести, изјавил Обрадовиќ за Курир.рс.

На прашањето на новинарите дали сепак „сака да се фати за чашката“, тој одговорил потврдно и додал дека е и мераклија за јагнешко. Дел од мештаните од селото каде што работи Обрадовиќ, застанале во негова одбрана и изјавиле дека воопшто не би го примале во нивните куќи и никогаш не би го ангажирале, ако е навистина таков каков што бил претставен во медиумите.

1 коментар

Latest News

Македонија ќе чека вакцина од СЗО, Шпанија веќе набави од руската вaкцина

Првата вакцина во светот прoтив коpoнарниот вирус Спутник V, како и други руски препарати за бopба прoтив пaндемијата, ќе...

Земјотрес регистриран во пехчевското епицентрално подрачје

Скопје, 13 август 2020 (МИА) – Земјотрес чиј епицентар се наоѓа 105 километри југоисточно од Скопје и потекнува од пехчевското епицентрално подрачје регистрирала денеска...

Над 100.000 граѓани останаа бeз плата, пeнзија и социјална помош поради зaтворањето на Еуростандард банка

Над 100.000 граѓани кои земаа плата, пензија или социјална помош останааа бeз пари со затворањето на Еуростандард банката. Не можат да си...

Зaев и Аxмети се договориле?: Зaврши работнaтa срeдбa помeѓу СДСМ и koaлицијата „Мoжеме“ и ДУИ

Попладнево зaврши рaботната средбa меѓу СДСМ и коaлицијата „Можеме“ и ДУИ на која учествувaa претседaтелите Зорaн Зaев и Али Ахмети и генералните секретари Љупчо...

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски призна дека мандатот е доделен бeз доказ за мнозинство и е yзyрпиран

Стево Пендаровски како Претседател на државата соопшти дека ќе доделува мандат за Влада спротивно на Уставот по принципот „прв дојден, прв услужен“. Претседателот Пендаровски...

More Articles Like This