СВЕТОТ ВО НОВА ОПACНOCT: Трамп подготвува нова BojHа пpoтив Кина поради kopoната

Поврзано

Гувернерот на Оклахома пoзитивeн на Koвид-19

Гувернерот на американската сојузна држава Оклахома, Кевин Стит изјави дека е позитивен на новиот коронавирус. Тој е прв лидер на...

Нов Зеланд – прибежиште за богати во случај на aпoкaлипсa

Новозеландскиот град Квинстаун, кој честопати се споредуваше со Аспен во Колорадо, САД, поради популарноста кај скијачите, со години беше...

На светот повторно му се зaкaнyвa кaрaнтин поради кoрoнaвиpycот

Во светот од коронавирус се заразени повеќе од 13 милиони луѓе, а речиси 580 илјади се починати, покажуваат податоците...
- Advertisement -

Светот е пред голем предизвик бидејќи лидерот на САД бара официјален Пекинг да се прогласи за главен виновник на коронавирусот и избивањето на епидемијата и сака да формира голема антивирусна коалиција. за Курир рс изјавува Милован Јовановиќ, политички коментатор и новинар.

Американскиот претседател Доналд Трамп се подготвува за освета на Кина бидејќи ја смета за виновна за пандемијата со коронавирусот, кој само во САД однесе 83.000 животи и ја уништува економската сила на моќната светска сила.

На оваа посочуваат изјавите на официјалните лица од Вашингтон, но и тврдењата на разузнавачите на Пекинг и дека Белата куќа се подготвува за економска а можеби и вистинска војна со Кина, пшува Курир.рс.

Latest News

(Фото) Хaocoт во ДИК не застанува – ДУИ “згазиле” и во Демир Хисар каде нема Албанци?

Сајтот на ДИК повремено не работи и ден после изборите. Во текот на утрово и ТВ21 направи проверка, и...

Гувернерот на Оклахома пoзитивeн на Koвид-19

Гувернерот на американската сојузна држава Оклахома, Кевин Стит изјави дека е позитивен на новиот коронавирус. Тој е прв лидер на една американска држава, за кој...

Се зaпaли возило кое превезувало изборен материјал

Рано изутринава, од засега непознати причини, се запалило возило на гостиварската Изборна комисија. Во возилото се наоѓал изборниот материјал од гласањето во Општина Гостивар...

Рaжничи со пилeшкo и зеленчук

Вкусно и брзо јадење од пилешко месо. СОСТОЈКИ: Пилешки гради, пиперка, патлиџан, сол, бибер, презла, јајце, брашно. НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Пилешкото посолете го и побиберете, па исечкајте на...

Апасиев: На повидок тежок фaлcификaт

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев која според неофицијалните резултатите на парламентарните избори освои два мандати, преку социјалните мрежи повика на рачно броење на гласачките...

More Articles Like This