(Видео) Светот нecпpeмен ја дочека новата фaшиcтичka okyпациJa

Поврзано

Вечерва 21:00 часот на Инфомакс – бomба интервју со Трифун Костовски

Вечерва 21:00 часот на Инфомакс - бomба интервју со Трифун Костовски нa oфицијалната Фејсбук страница на Инфомакс. -Следете вечерва на...

Пpoпаганда на најјако: БНТ во македонскиот етер со час по историја

Бугарската национална телевизија прозрачи во Македонија. Симболично, на националниот празник 3-ти март, македонските гледачи имаа можност да добијат час...

Николocки пpeceче: За Гоце нема преговори, Дечев е столбот на македонскиот идентитет

Македонски весник „Илинден“: Г-дин Александар Николоски, кој е ставот на ВМРО – ДПМНЕ по барањата на Бугарија за Гоце...
- Advertisement -

Во своето гостување во Инфомакс, Новинарот Миленко Неделковски говорејќи за цензурата во медиумите истакна дека светот несремен ја дочека новата голема фашистичка окупација.

Не очекува страотна репресија посочи тој земајќи ја за пример цензурата врз американскиот претседател Доналд Трамп.

-Што сме ние поразли од Доналд Трамп, ние сме во исти фекалии. Кога на него можеа се да му забранат зошто да не можат да му забранат на Миленко. Светот неспремен ја дочека големата нова фашистичка окупација. Еден голем борец имаше, Доналд Трамп, направи големи грешки во меѓувреме, се раскара со Кина непотребно, не беше до крај конкретен со Русија, Турција и си направи такви проблеми. Сите беа против него вклучително и Републиканците. Светот неспремен ја дочека оваа фашистичка окупација. Либералите и Демократите во САД очигледно со децении работеле на поставување на нов светски поредок. Нас не чека страотна репресија, вели Неделковски.

„Прашањето ми е следно….“, седма епизода, прва сезона

„Прашањето ми е следно….“, седма епизода, прва сезонаГостин:Миленко Неделковски

Posted by Александар Митовски on Thursday, January 21, 2021

Latest News

Јакимовски: Власта или лаже сега, или лажеле до сега, дека ние сме имале пари за вакцини

Претседателот на ГРОМ, Стевче Јакимовски, во денешното гостување во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 зборуваше за најновото заадолжување...

More Articles Like This