August 12, 2020, 1:38 pm

Светски популарна пејачка, која им се cпрoтивcтaвувaшe на годините yмиpa од ретка бoлecт

Поврзано

(Фото) Кapлeушa oблeчe зeлeнo 6икини, а пoтoa нaпpaви пoзa oд кoja зacтaнyвa здивoт

Ниту еден ден не поминува без Јелена Карлеуша да исфрли некоја провокативна фотографија. Овој пат, таа се одлучи за...

(Фото) Aнa Cтoјaнoвa вo тaнгa 6икини ce пoфaли штo и пoшлo oд paкa дa нaпpaви 6eз мaкa

Оние дами кои немаат јавна професија (водителка, актерка, пејачка, манекенка…), а се познати и популарни во јавноста обично ги...

(Фото) Пoкaжa сo штo pacпoлaгa – Дeвojкa нa Лyиc Хaмилтoн цeлocнo гoлa

Викторија Одинцкова е девојка на шесткратниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон. Веројатно ја паметите по тоа што беше уапсена...
- Advertisement -

Светски популарната пејачка, која им се спротивтавуваше на годините, Шер (74) ги брои нејзините последни моменти живот. Таа боледува од ретка болест поради која била во кревет, а нејзините денови се избројани, пишува таблоидот „Globe“.

Шер имала сериозни проблеми со дишењето, а нејзините симптоми биле толку сериозни што таа едноставно не можела да стане од кревет, поради што нејзините пријатели се загрижени дека умира. Загриженоста се засили откако самата пејачка неодамна напиша на Твитер дека е многу болна и затоа не може да излезе на протестите во САД поради убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд.

Шер не ги пропушти протестите, но таа едноставно не може да стане. Сите се убедени дека таа е „на нејзината смртна постела“, открил извор, а таблоидите пишуваат дека пејачката се бори со вирусот „Epstein-Barr“ уште од осумдесеттите години на минатиот век, поради што таа сега е во депресија и со месеци е во кревет. Шер, наводно, има големи проблеми со срцето и бубрезите.

-Луѓето кои страдаат од хроничен замор никогаш не можат да се ослободат од болеста. Сите се плашат дека на Шер не и останува многу време“, заклучил изворот.

Latest News

Нoвoзaрaзeнитe во Нов Зеланд ги з6yниja влacтитe – Дaли виpycoт се пpeнeл пpeкy пaкyвaњa со зaмpзнaтa хpaнa?

Властите во Нов Зеланд истражуваат дали новите случаи на коронавирус, кои по 102 дена беа регистрирани во земјата, се...

Во Кина се пojaви нов пocмртнocен виpyc од Koвид 19

Како коронавирусот да не беше доволно, сега кинеските лекари предупредуваат дека на граѓаните им се заканува уште еден вирус. Инфекцијата се пренесува преку крлежи,...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонското Собрание во овој момент не е комплетно конституирано

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски денеска на прес-конференција го повтори ставот на партијата дека, според нив, македонското Собрание во овој момент не е комплетно...

(Видео) Во МОН пpeoвлaдyвa cтaвoт за физичкo пpиcycтвo на yчeницитe, но сè зaвиcи од eпидeмиoлoшкaтa cocтojбa

Сè уште нема конечна одлука за тоа како ќе се организира наставата во учебната 2020/2021. Продолжуваат консултациите меѓу Министерството за образование и Комисијата за...

Бoнбoна бизниc: Пoкaчyвaњeто на стpyјата е за личнo бoгaтeње на Зaeви?

Покачувањето на струјата е директен удар врз граѓаните на Република Македонија кои повторно се изманипулирани од Зоран Заев и СДСМ кои пак претходно им...

More Articles Like This