СВЕЌИ ГОРЕА ЗА 15-ТИ СЕПТЕМВРИ: Никогаш да не се заборави, кој и како ја осакати Македонија!

Поврзано

УКЛО И АМЕРИКАНСКИОТ ЦЕНТАР ЗА ОБРАЗОВАНИЕ: „Како пaндeмијaтa ќе влијае врз студирањето и пазарот на трудот?“

УКЛО, Факултетот за безбедност-Скопје и Американскиот центар за образование денеска од 12:30 часот во рамки на онлајн активности од...

СЗО ГО ДEМAНТИРA ЗАЕВ: Ако брзо се yкинaт мepкитe, земјите може да се соочат со “втор бpaн“ на кoрoнaвиpyc

Светската здравствена организација предупредува дека земјите би можеле да се соочат со „втор бран“ ако пребрзуваат со укинувањето на...

ЕВН: Дел од општина Центар утре без cтpујa

Од „ЕВН Македонија“ АД известувааат дека за ден 27.05.2020 год. (среда), е планиран еден технички зафат во електро-системот во...

Граѓаните на Република Македонија не ги забораваат делата на СДСМ. Оваа партија кога беше на власт остави на улица 200.000 граѓани.

fabriki-sdsm-640x480

СДСМ остави без егзистенција 200.000 семејства во криминалната приватизација, а додека граѓаните немаа никаков приход, се богатеа тесниот круг на луѓе околу челниците на партијата.

Ова време остави тажни и тешки спомени кај сите работници кои тогаш останаа на улица. Тоа ниту до ден денес не може да се заборави.fabriki-sdsm3-640x480

Во близина на „Алумина“, денес граѓани направија герила акција во која порачаа да не се заборави како работеше СДСМ. Тие запалија свеќи за сите затворени фабрики чии работници беа жртви на политиките на СДСМ.

fabriki-sdsm2-640x480

Граѓаните нема да заборават и друго “дело“ на СДСМ. Вечно ќе ја помнат најголемата историска лага кажана од екс-лидерот Бранко Црвенковски. За 15-ти септември, политичарот кого го нарекуваат татко на транзицијата, ветуваше и никогаш не оствари: по еден вработен од секое семејство. Партијата која денес е цела деценија во опозиција, ветуваше работа, а оставаше луѓе на улица. Тоа граѓаните нема да го заборават.

Актуелно

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата...

РАСТЕ БРОЈКАТА И ДЕНЕС: На 250 теста 21 нов случај на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти во: Скопје-7, Куманово-2, Прилеп-2, Велес-2, Гостивар-1, Крива Паланка-1, Пехчево-1 и...

Нов раст на новозаболени од Ковид-19, да се почитуваат препораките

Бројот на новозаболени од коронавирусот во државава повторно е во пораст. Според вчерашните податоци од Институтот за јавно здравје, регистрирани се 37 нови случаи...

БРОЈКАТА И НАТАМУ РАСТЕ: 37 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 11 оздравени пациенти во: Скопје-2, Прилеп-7, Велес-2. Во изминатото деноноќие не се регистрирани...

СО ЛЕСНО: Почна 42-часовниот карантин во државата

Од 11 часот денеска почна забраната за движење на населението што ќе трае до вторниk до 5 часот изутрина. Забраната не важи за полицијата, армијата,...

Повеќе вести