СВИРИ ИМ ТАМУ ДА СЕ ВЕСЕЛАТ: Пораки со сочувство до семејството на легендарниот Зоран Маџиров

  • May 9, 2017

Иако последните шест месеци по тешката сообраќајка ги помина во болнички кревет, во длабока кома, тажната вест за единствениот Зоран Маџиров, денеска ја шокираше македонската јавност.

CARNEVALE_CAST_BOTTLEMAN

Последна почит до својот колега и пријател испраќаат голем број на јавни личности. Музичари, актери, новинари, пријатели… сите со збор за него… Сите со иста мисла… маката и судбината на семејството Маџирови…

Валентино Скендеровски: Патувај Зоки, свири им таму да се веселат, да играат, нозете да ги болат. Не го дочекавме 50 роденден заедно…

madjirov6
Петар Младеновски „Суперхикс“: Bon voyage Маестро! Има луѓе тука што ќе го паметат и чуваат она што си го сработил. Ти благодариме за сите „шишиња“!

1madjirov5
Весна Бејби Петрушевска: Почивај во мир маестро…Еден беше Зоран Маџиров! Животот е еден миг, тажно, тажно…

2madjirov5
Зоран Џорлев: Другар мој, почивај во мир! Останаа уште многу ноти да досвириме…Вечна ти слава!

3madjirov5

Ели Клинчарова Младеновска: Maестро Маџиров ти благодариме и ти се поклонуваме. Твојата музика е наше богатство! Патувај, некој таму те чека…

4madjirov5
Михаил Парушев: Почивај во мир Зоран…

5madjirov6

Maја Андоновска Илијевски: Твојата уметничка големина ќе недостиа бескрајно! Почивај во мир, сочувство до семејството.

6madjirov5

Претходно «
Следно »