Својот нов BMW џип од 70.000 евра го плати со еден тон метални монети

Поврзано

Овој Русин гo пpeдвидeл кopoнaвиpycoт yштe пpeд 60 гoдини: Oвaa 6oлecт e нajaвa зa cyдбинcки нacтaни вo светот

Во 2020 и 2021 година, Русија и светот ќе ги погоди необична болест, која ќе им претходи на судбински...

Дpckи, безобpaзни и нacилни мажи не ни требаат: Снеже Велков со моќен статус кој треба да го прочита секоја жена

Моќен статус на Снеже Велков кој треба да го прочита секоја жена! Снеже не ретко знае, својата моментална инспирација, понесена...

Роди близнаци на 64-годишна возраст: Bpxoвниот суд пpecуди да ѝ се одземат бидејќи таа не може да се грижи за нив

Сметаат дека „не е во можност да се грижи за нив“ Шпанскиот Врховен суд наведува дека одлуката се заснова на...
- Advertisement -

Кинез направи вистински хаос во продажниот салот за BMW во кинески Тонгрен кога требаше да го исплати својот нов џип од престижниот германски автомобилски бренд.

Тој со камион натоварен со еден тон монети, метални пари пристигнал да си купи нов џип BMW. Вредниот Кинез за купување на нов автомобил BMW чија цена изнесува 480 000 јуани(околу 70 000 евра) издвоил скоро еден тон монети.

Анонимниот купувач инаку работел како возач на автобус, Тој железните јуани ги собирал повеќе години на работното место. Наместо редовното менување на малите апоени за поголеми монети тој металните парички редовно ги носел дома и ги собирал, надевајќи се дека еден ден ќе собере доволно монети за да го купи својот автомобил од соништата.

Кога го видел новиот модел на BMW анонимниот Кинез заклучил дека дошло вистинското време за размена на своето метално богатство за автомобил. Но, тогаш сфатил и дека никогаш не ги избројал парите што ги собирал со години работејќи како возач.

По што повикал четири пријатели и сите заедно започнале да ги бројат собраните монети. Пријателите броеле четири дена по што монетите биле натоварени во сандаци ставени во камион и однесени во салонот за продажба на BMW автомобили.

Агентот за продажба кога го видел камионот натоварен со монети заклучил дека сам за еден ден нема да успее да ги изброи парите и побарал помош од бакната.

Дури 11 службеници од банката и машина за броење монети по 11 часа работа ги избројале сите 150.000 монетите кои тежела околу 900 килограми.

Latest News

Каде е Бајден?: Сите обврски на претседателот ги врши Камала Харис, отсуството на Бајден без објаснување

Потпретседателот на САД Камала Харис разговараше со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху без присуство на претседателот eо Бајден. Тоа беше...

More Articles Like This