СДСМ АКТИВИРА ПОГУБНО СЦЕНАРИО: Поради очекуваниот голем пораз, СДСМ ги повлекува претставниците во ИО!

Поврзано

Детален преглед – По колку зaрaзeни со кoрoнaвиpyc има во секоја скопска општина?

Во Скопје со коронавирус од почетокот на пандемијата се заразиле 3208 граѓани, а во моментив се активни 2010. Активни случаи...

Бескомпромисна бopбa пpoтив изборни нeрeгулaрноcти

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денеска ги посети единиците за внатрешни работи Ѓорче Петров и Чаир, при што...

Здравството кoлaбиpaшe, кoрoнaвиpycот кocи низ Македонија – 173 нoвoзaрaзeни и 15 пoчинaти лицa во изминатото деноноќие

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1653 тестирања, а регистрирани се 173 нови случаи...

СДС во овие моменти го активира планот за напуштање на изборните комисии од страна на членовите на СДС. Имено, после сознанието дека сите бројки кажуваат дека разликата ќе е најмалку 10 пратенички места во корист на ВМРО, СДС ја активира оваа стратегија – ексклузивно пренесува новинарот Миленко Неделковски

sdsm-stab

[kopa_block_quote class=”e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″]Во овој момент, членовите на нивните изборни комисии се алертирани да бидат спремни, па доклолку фактичкото пребројување ги покаже сомнежите за огромна разлика во корист на ВМРО, СДС ќе ги напушти изборните комисии. Нема да ги потпише листите…
Тоа ќе му даде моќ на ДИК да не ги признае, или да го одложува признавањето на изборите.
Тоа значи нова етапа на хаос во држаава.[/kopa_block_quote]

milenko_fb

Актуелно

МИХАИЛОВ ДО СДСМ : Господо од СДС, Вашите 5 минути поминаа, доаѓа правдата во Македонија!

После вчерашните обвинувања од страна на Кире Михаилов, партиски активист и член на ВМРО ДПМНЕ дека против него се...

Преговори нема ни годинава, Германија се пишмани

Германија, која од денеска го презема ротирачкото шестомесечно претседавање со Европската унија од Хрватска, не може да вети почеток на преговорите за членство со...

(Видео) Заев да каже за што ги пoтpoшил парите од Дака и дали го полни пpaвоcудcтвoто со негови луѓе за да бeгa од пpaвдaтa

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере...

(Видео) Повторно дpaма во cyдницата, Боки 13 обвинyвa за намecтено cyдење

Денес во Кривичниот суд треба да започне судењето за „Меѓународен сојуз“, а на обвинителна клупа седат пратеничката Фросина Ременски и Бојан Јовановски. Овој предмет ќе...

Почнува пријавувањето за гласање на лицaтa со Koвид-19, во caмoизoлaција, бoлни, нeмoќни и хpoничнo бoлнитe

Почнува пријавувањето до Општинските изборни комисии на лицата со Ковид-19 и во самоизолација, на болните, немоќните и хронично болните за гласањето на предвремените парламентарни...

Повеќе вести