СДСМ ИМ ИСПРАТИ ЈАСНА ПОРАКА НА ГРАЃАНИТЕ: Идете онадете се сите по ред!

  • February 11, 2019

По изјавата на портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов, дека вработувањата за кои јавноста смета дека се резултат на непотизам се законски и транспарентни, аналитичарот Арсим Зеколи даде жесток одговор на ваквата изјава.

-Ова е јасна и гласна порака на СДСМ до сите граѓани: Идете онадете се сите по ред! “Костадинов за „Фокус“: Вработувањата се законски, транспарентни и за сите важат исти услови”, пишува Зеколи.

Претходно «
Следно »