СДСМ И НИВНИТЕ МЕГАФОНИ ПРОДОЛЖУВААТ ДА ГО НАВРЕДУВААТ МАКЕДОНСКИОТ НАРОД

  • January 29, 2017

СДСМ и нејзините мегафони продолжуваат со навреди кон македонскиот народ. Небањат, стока, глупав, овца, дилетантски, цепаници недоделкани, будали, ку*вински луѓе, глуперди е она што првите луѓе на СДСМ го мислат за народот.

gero-olos-1

Главниот медиумски стратег на СДСМ, уредникот на порталот „Плусинфо“ Бранко Героски ја надгради листата на СДСМ кон македонскиот народ. Коментирајќи ја псоледната колумна на опозиционерката Синоличка Трпкова дека “ваков олош од народ немало никаде“, Героски констатира дека македонскиот народ навистина бил олош.

-Она што ме погоди во овој пост и што ме натера да го споделам со нашите читатели е констатацијата на Синоличка дека ваков олош народ нема никаде. Не знам што ја поттикнало толку многу да се разочара од луѓето во Македонија, та дури да размислува и за пакување на куферите. Знам само дека по долги години илузии дека луѓето во Македонија се добри, питоми и мудри, и јас самиот се уверив дека сум бил во голема заблуда, пишува Героски.

синолицка

Героски додава дека она што тој го гледал, особено во последниве десет години, е “еден невиден изблик на невоспитаност, непочитување, грдотија, конфликтност, омраза и агресија кај луѓето“.

-Да, Синоличка, апсолутно се согласувам со тебе – сме станале олош народ каков што нема никаде во светот, барем не во оној (мал) дел од светот што го имам и јас видено. Ова што го велам не мора да биде и веројатно не е факт, пишува Героски.

Опозицискиот новинар не е изолиран случај, туку се работи за контонуирани навреди од челните луѓе на СДСМ адресирани кон македонскиот народ и граѓани. За братот на Сашо Ордановски, Ванчо Ордановски кој исто како и неговиот брат е нескриен поддржувач на СДСМ македонската нација била нација на злобни, глупи малициозни, неписмени и курвински луѓе, на кој им посакува сиромаштија.

Тој преку твитер на македонската нација и порача „Нација на злобни, глупи, малициозни, неписмено, религиозни, ку*вински луѓе. Им пожелувам долга и тешка сиромаштија. Да копате по контејнери“, се вели во еден од скандалозните твитови на братот на Ордановски.

Тој исто така посакува и да се сотре целото семе на таа нација, навредувајќи ги и прогласувајќи ја нација на дегенерици.

vanco ordanovski thumb medium500 889

Истовремено подеднакво изразен е и неговиот говор на омраза спрема политичките неистомисленици од ВМРО-ДПМНЕ, пишувајќи дека се получудовишта, дегенирици, малоумни и дека е потребна нуклеарна бомба.

karbinci

trickovski

najcevska

najchevska-makedonskiot-narod-e-glup-kako-cepanica-nedelkana-169487

silegov2

Silegov

tric-n

Претходно «
Следно »