СДСМ МОЛЧИ ЗАТОА ШТО КАЛКУЛИРА СО НАЦИОНАЛНИТЕ ИНТЕРЕСИ: Милошоски смета дека СДСМ не дава приоритет на националните интереси!

Поврзано

Од 77 зaрaзeни бремени жени со коронавиpyc во земјава, 34 биле без cимптoми

Вкупно 77 бремени жени се регистрирани досега како заразени со Ковид 19, покажуваат последните податоци на Институтот за јавно...

(Видео) Maкедонската химна загрми на Hoжот

На 14 јули 1907, на вториот ден по Петровден, по долга бopба со турскиот аскер на Ножот во близина...

Агенција за медиуми: Телма и Алсат-М го прекршија молкот

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги при проверка на начинот на известување на радијата и телевизиите за време...
- Advertisement -

Молкот на СДСМ по однос на Платформата на дел од албанските партии всушност кажува дека СДСМ не дава приоритет на националните интереси, Уставот, волјата на граѓаните, туку е подготвена за калкулации што пак доликува на нивното однесување.

ademi-zekiri-zaev-albanski-miting-sdsm-640x341

Ова во вестите на Канал 5 го истакна Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ.

Ние сме јасни и транспарентни. Тоа што за нас е прифатливо, ние го кажуваме. Има право секој граѓанин да знае на што е кога дал доверба на некоја политичка партија. Во моментов мислам дека многу граѓани кои ја дале поддршката за СДСМ не знаат какви се позициите на СДСМ по некои клучни прашања, а гледаме дека партијата на Заев се обидува преку свои експерти и такнаречени аналитичари да испрати сигнал дека за нив се е прифатливо за да дојдат на власт, истакна Милошоски.

Latest News

(Видео) Најсветлата комета помина над Јадранското Море

Кометата Ц/2020 Ф3 (Неовајс) беше воочлива пред зората за време на претходната недела на радост на љубителите од северната...

Од 77 зaрaзeни бремени жени со коронавиpyc во земјава, 34 биле без cимптoми

Вкупно 77 бремени жени се регистрирани досега како заразени со Ковид 19, покажуваат последните податоци на Институтот за јавно здравје. Според информациите на ИЈЗ, од...

(Видео) Maкедонската химна загрми на Hoжот

На 14 јули 1907, на вториот ден по Петровден, по долга бopба со турскиот аскер на Ножот во близина на прилепското село Ракле, откако...

Агенција за медиуми: Телма и Алсат-М го прекршија молкот

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги при проверка на начинот на известување на радијата и телевизиите за време на изборниот молк констатираше дека...

Утре е неработен ден за сите граѓани

Согласно заклучокот на Владата од 74-тата седница одржана на 7 јули годинава среда, 15 јули, е неработен ден за сите граѓани во Република Македонија...

More Articles Like This