СДСМ НЕ МОЖЕ ДА СОБЕРЕ ЛУЃЕ НИ ЗА МИТИНГ: Стево организира трибини со ,,сите десет” поддржувачи

  • April 1, 2019
  • Коментари

Додека ВМРО-ДПМНЕ ја започна својата кампања традиционално од Охрид со голем митинг, владеачката СДСМ својата кампања ја започна од Крушево со трибина.  Очигледно иако владеачка партија, СДСМ нема доволно поддршка ниту да организира еден обичен митинг па мора да организира помали собири кои тие ги нарекуваат трибини. Дополнително загрижува фактот што Зоран Заев како премиер наместо да работи на подобрување на живот на граѓаните тој е главниот говорник на средбите во кампањата на Пендаровски.

 

Претходно «
Следно »