February 28, 2021, 2:06 am

СДСМ не може преку соопштенија да ја испере неспособноста на Радмила Шекеринска

Поврзано

Kpими koaлициjaтa Заев-Мијалков е винoвнa зa kopyпциjaтa вo кoja тoнeмe и 111 мecтo нa лиcтaтa нa Тpaнcпapeнcи

Само силната реакција на јавноста спречи да се реализира договор Заев - Мијалков, за бегство на Мијалков од правдата. Планот...

Аpcoвcки: Имам инфopмација дека е вpaтен аванcoт за кинecките вakцини

Ако се вратиме наназад периодот ќе видиме дека и Венко Филипче и владата на Зоран Заев постојано лажат за...

Никој друг не се пријавил: Заев е единствен кандидат за лидер на СДСМ на внатрепартските избори

Од партиското раководството потврдија за „360 степени“ дека, денеска до 16 часот, никој друг не поднел кандидатура и дека...
- Advertisement -

СДСМ не може преку соопштенија да ја испере неспособноста на Радмила Шекеринска, реагираат денес од ВМРО-ДПМНЕ.

Во прилог интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ:

-Шекеринска изврши целосна партизација на Министерството за одбрана. Ако Шекеринска кога веќе толку се грижи за стандардот на војската, нека каже зошто возилата на АРМ се оставени без масло.

Шекеринска нека одговори колку пати им паѓаше тендерот за масло за возила и зошто?

Шекеринска нека одговори на јавноста до кога македонските гардисти ќе бидат без парно греење во 21 век?

А, пуленот на Шекеринска, Драган Николиќ како државен секретар е еден од главните виновници зошто немаме воен претставник во НАТО веќе две ипол години.

Шекеринска нека смогне сили веќе еднаш и јавно да каже дали НАТО повторно им го врати претставникот во Брисел поради соработки со тајни служби од други држави?

И нека одговори дали е точно дека четири високи воени лица не го поминале тестот на НАТО?

Време е Шекеринска јавно пред граѓаните да ја признае грешката со номинацијата на највисокиот воен претставник и веднаш да поднесе оставка!

Latest News

Во бopбaтa пpoтив Koвид-19: Италија ги зaocтpи мepкитe вo пeт oд двaeceт peгиoни

Италија ги заостри ограничувањата во пет од 20-те региони на земјата во обид да го спречи ширењето на новите...

More Articles Like This