СДСМ СПРЕМА ТЕРЕН ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ТЕРОРИСТИТЕ ОД ДИВО НАСЕЉЕ: Шеќеринска најави ослободување на терористите од „Монструм“ и Диво Насеље!

  • April 21, 2017
  • Коментари

Почна подготовката на теренот за ослобдување на терористите од случаите „Монструм“ и „Диво Насеље“ по вчерашното гостување на потпретседателката на СДСМ Радмила Шеќеринска во Алсат-М

133994_bekim-aliju_iff

Според Шеќеринска, тоа биле проблематични и сомнителни случаи на Македонското судство, а одлуките на правдата биле поттик за меѓуетнички односи, што во слободен речник би можело да се преведе како обид на СДСМ да се релативизира и обвинни правосудниот систем во Македонија дека суди врз основа на етничка припадност, а не врз основа на сторено кривично дело или во случајот тероризам.

Потсетуваме, со терористите од Диво Насеље селфи правеше и лидерот на СДСМ Зоран Заев, само ден по завршување на антитерористичката акција.

Претходно «
Следно »