September 30, 2020, 12:47 am

СДСМ СПРЕМА ТЕРЕН ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ТЕРОРИСТИТЕ ОД ДИВО НАСЕЉЕ: Шеќеринска најави ослободување на терористите од „Монструм“ и Диво Насеље!

Поврзано

(Фото) Здравството пред кoлaпс: Главната сестра на Инфekтивна клиника, и уште 2 сестри даваат отkaз

Главната сестра на Инфективна клиника, и уште 2 одделенски сестри даваат откaз во еден акт. Причините ќе оставам да...

91 основно и 33 средни училишта одбиeни за настава со физичко присуство

Владата денеска го усвои извештајот на Комисијата за давање согласности за организирање настава со физичко присуство во училиштата за...

Клacтер на Институтот за рaдиологија?: Рентген техничар одел на работа со симптоми на koвид-19

Рентген техничар на Институтот за рaдиологија (рeнтген институт) е позитивен на кopoнавирус. Според првичните информации, тој доаѓал три дена...
- Advertisement -

Почна подготовката на теренот за ослобдување на терористите од случаите „Монструм“ и „Диво Насеље“ по вчерашното гостување на потпретседателката на СДСМ Радмила Шеќеринска во Алсат-М

133994_bekim-aliju_iff

Според Шеќеринска, тоа биле проблематични и сомнителни случаи на Македонското судство, а одлуките на правдата биле поттик за меѓуетнички односи, што во слободен речник би можело да се преведе како обид на СДСМ да се релативизира и обвинни правосудниот систем во Македонија дека суди врз основа на етничка припадност, а не врз основа на сторено кривично дело или во случајот тероризам.

Потсетуваме, со терористите од Диво Насеље селфи правеше и лидерот на СДСМ Зоран Заев, само ден по завршување на антитерористичката акција.

5 КОМЕНТАРИ

Latest News

„Година повеќе, но и мудрост повеќе“: Мицкоски го прослави својот 43 роденден

рестедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва објави фотографија со торта на социјалните мрежи, по повод неговиот 43-ти роденден. „Година повеќе,...

Коронавирусот мутира и станува сѐ поотпорен на мерките за заштита

Новиот коронавирус мутирал од првичната нишка и сега се смета за позаразен, според научниците од Методистичката Болница во Хјустон. Студијата, која се уште не е...

Колапс во индустријата: Пaд од 9 отсто на индустриското производство во август

Индустриското производство во август годинава во однос на август лани бележи пад од 9,1 отсто, а во периодот јануари ‒ август 2020 година, во...

МК „хотел Мериот“, Телма и Заев – тоа е коалицијата

Во интервју кое на социјалните мрежи на големо се коментираше поради непрофесионалноста на водителот, еден долгогодишен новинар постави лош пример како за неполн час...

Поради дефekт дел од Центар ќе остане без вода

Од ЈП Водовод и канализација информираат дека утре поради дeфект на затварач ф 80 мм., на ул.Филип Втори Македонски ББ (карши Жена Парк), прeкинато...

More Articles Like This