СДСМ ТИ Е НЕШТО КО СEKTА: Јоци за кампањата на СДСМ и Пендаровски

  • April 1, 2019

Новинарката и активист на „Шарената“ револуција, Јадранка Иванова Јоци по повод почетокот на митинзите кои почнуваат од денес на својот Фејсбук профил го коментираше СДСМ и нејзиниот претседателски кандидат Стево Пендаровски, како и нивните „исполнети ветувања“ кон граѓаните.

Таа напиша:

Сега СДСМ ќе почнат со кампања и со мотивациски говори по митинзи, од типот на Лујза Хеј која ја читаат основци кои имаат проблеми со самодоверба и не знаат да кажат ни ,,здраво” на симпатијата -,,Платата ви е 500 евра… парите ги вративме кај сите вас…Мира Дизел не постои…Мерко нема ауди, вози фиќо..сите се во затвop, бројчаникот врти милијарди евра…имате повисоки пензии… ви укинавме радиодифузна такса и заштедивте 5.698 евра…сонцето грее..небото е сино…денот е подолг…стани си рано, фати го денот…ако посакаш 1000 евра, ќе ти паднат од небо..рајот е онаму каде што си и ти…”.

Нешо ко ceктa.

Сега СДСМ ќе почнат со кампања и со мотивациски говори по митинзи, од типот на Лујза Хеј која ја читаат основци кои…

Gepostet von Jordanka Ivanovska-Joci am Montag, 1. April 2019

Претходно «
Следно »