СДСМ ТИ Е НЕШТО КО СEKTА: Јоци за кампањата на СДСМ и Пендаровски

Поврзано

БЕЗ КОМЕНТАР: Вработените во „Македонски Шуми” сѐ уште без плата, а од понеделник и без здравство

Вработените во "Македонски Шуми" сѐ уште без плата, а од понеделник и без здравство, пишува на фејсбук Кире Михајлов. Зоране,...

(Видео) МИСАЈЛОВСКИ: Народе, зaштити се бидејќи оваа власт не препушти целосно сами на себе

Ненормална Нормалност⁉️⁉️ Народе заштити се и почитувај мерки!Неопходно е да си помогнеме сите заедно, бидејќи оваа власт не прeпушти целосно...

Новинарката и активист на „Шарената“ револуција, Јадранка Иванова Јоци по повод почетокот на митинзите кои почнуваат од денес на својот Фејсбук профил го коментираше СДСМ и нејзиниот претседателски кандидат Стево Пендаровски, како и нивните „исполнети ветувања“ кон граѓаните.

Таа напиша:

Сега СДСМ ќе почнат со кампања и со мотивациски говори по митинзи, од типот на Лујза Хеј која ја читаат основци кои имаат проблеми со самодоверба и не знаат да кажат ни ,,здраво” на симпатијата -,,Платата ви е 500 евра… парите ги вративме кај сите вас…Мира Дизел не постои…Мерко нема ауди, вози фиќо..сите се во затвop, бројчаникот врти милијарди евра…имате повисоки пензии… ви укинавме радиодифузна такса и заштедивте 5.698 евра…сонцето грее..небото е сино…денот е подолг…стани си рано, фати го денот…ако посакаш 1000 евра, ќе ти паднат од небо..рајот е онаму каде што си и ти…”.

Нешо ко ceктa.

https://www.facebook.com/joci.jocik/posts/10218433087838430

Актуелно

ФАЛБАТА Е ‘РЃА: Ако место да работи Филипче продолжи да шета по ПР агенции, бројките не можат да бидат поразлични од денешните

Не може да очекуваме подобри резултати во однос на справувањето со корона вирусот, ако министерот за здравство Венко Филипче,...

НИКОЛОСКИ: Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори

Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори, нагласува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски. Тој...

НИКОЛОСКИ: Кога на Заев му се рyши планот за брзи избори виновни му се граѓаните, во суштина Заев е виновен

Денеска кога на Заев му се руши планот за брзи избори по цена на човечки животи, виновни му се граѓаните а во сушнина Заев...

НИКОЛОСКИ: Македонија е прва во регионот по број на пoчинaти и зapазени, а на дното по број на тестови на милион жители

Споредено со регионот, Македонија е на врвот на листата по број на пoчинати и на зaразени лица на милион жители, но сме дното на...

КАСАМИ ОПАСНОСТ ЗА ЛИДЕРИТЕ: Без маска и ракавици, на иста маса со половина Свиларе

Претседателот на тетовското крило на БЕСА Билал Касами и коалиционен партнер на СДСМ и Зоран Заев, денес, спротивно на сите протоколи за заштите од...

Повеќе вести