СДСМ ЈА НАПРАВИ ДРЖАВАТА – БАНАНА: Погледнете како членовите на СДСМ седницата на ДИК ја претворија во циркус!

Поврзано

Секој граѓанин заслужува достоинствен живот и ние ќе го овозможиме тоа

Се сретнавме и поразговаравме и со жителите на с. Виниче, Скопска Црна Гора. Заедно со кандидатите за пратеници во...

Јанушев од Свети Николе: Парите од рекетот наместо кај народот завршија во приватни џебови, земјоделците трпат

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев и носител на ИЕ 3 од Свети Николе порача дека на 15-ти јули...

Рекетот се префрли и во царина

Денес при проверка на царинската управа на влатрешна контрола кај две царински службенички констатирана е поголема сума на пари...

Претставниците на СДСМ крајно вулгарно, постојано вршат притисоци врз повиканите членови на Избирачкиот одбор.

dik-s

 

Седницата на Државната изборна комисија (ДИК) на која се одлучува за приговорите поднесени од СДСМ и БЕСА, членовите на најголемата македонска опозициска партија, Виолета Дума и Игор Милев, како и членови на правниот тим на СДСМ ја претворија во невидена фарса.

Претставниците на СДСМ крајно вулгарно, постојано вршат притисоци врз повиканите членови на Избирачкиот одбор.

Тие се иживуваат врз членови на Избирачкиот одбор и донесоа постара Албанка на која прашања и поставува адвокатот од СДСМ, иако БЕСА е подносител на приговорот.

Во моментот кога се појави застапникот на БЕСА, истиот најпрво кажа дека жената која е присутна на седницата дошла заедно со претставникот на БЕСА, кој потоа рече дека не дошле заедно, туку му е комшика. Претставникот на правниот тим на СДСМ, вршеше директен притисок врз жената и покрај тоа што се одлучуваше за приговорот на БЕСА.

Веќе не се знае кој е претставник на СДСМ, а кој на БЕСА. Седницата се претвори во тотален циркус, иако официјализирањето на волјата на народот искажана на неделните избори зависи токму од одлуките на ДИК.

Актуелно

(Аудио) Вице Заев и екипата купуваат гласови во Струмица?

Веќе проверената технологија на купување на гласои за која читавме и слушавме на снимка што ја објави италијанскиот весник...

Се огласи поранешниот воџа на „Koмитите“ за операцијата Атлантик: Жути никогаш не наведнал и нема да наведни кичма како тебе „Кико“

Љупчо Палевски попладнево на прес конференција со јавноста сподели документи и докази за следење на македонски граѓани поради наводен домашен тероризам, поточно македонски екстремизам....

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Свети Николе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите на Свети Николе. Проследете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/602440627318143/

(Документи) Митовски: Ова е тepористичка држава

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се легитимира промената на името. За...

120 нови случаи на Koвид 19 во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-63, Куманово-4,...

Повеќе вести