СДС ВРШИ РЕКЕТ ПО ФИРМИ, АКО НЕ ПЛАТАТ ИМ ПРАВАТ ПРОТЕСТИ: Денес, во Карпош протестира СДС поради наводна „урбанизација“ на општината!

Поврзано

(Видео) Плажата во село Стeњe беше гордост, а сега е pyинa која ја покажува нecпосoбноcтa на оние кои ветуваа живот

Плажата во село Стење на Преспанското Езеро беше гордост на туристичките работници од овој регион и потврда за далеку...

Жителите се гнeвни на оваа нeчecнa влacт

Кандидатот за пратеник во изборната единица 2 на ВМРО-ДПМНЕ, Дарко Костовски заедно со носителот на листа во изборната единица...

Македонија ќе се иcпрaви и гордо ќе чекори напред, Радишани е за Обнова на Македонија

Го посетив населеното место Радишани, како и црквата “Св. Наум Охридски” каде што успеав да се сретнам со неколку...

Вечерва, СДС затскриена зад некоја наводна невладина организација на улиците во Карпош, маршира

Собрани од цело Скопје, околу 150 партиски активисти маршираат поради наводната урбанизација на општината. Рутата на маршевите на малата група партиски активисти се движи пред оние згради, како што велат инвестиотрите, од каде што немаат земено рекет. Како што тврдат некои од сопствениците, односно, инвеститорите, овие луѓе најпрво одат и им бараат рекет, па откако нема да дадат протестираат пред нивните згради.

Дека ова е вистина,  укажува и фактот што, како што велат познавачи на приликите, оние фирми што веќе дале пари во СДСМ пред нивните згради нема протести.

Граѓаните на Карпош ги загрижува тоа што владеачката СДС нема проекти и визија за развој за општината. Во исто време знаат дека се што е направено изминатите години, и најголем подем Карпош доби токму со градоначалникот Јакимовски. Граѓаните од одделни месни заедници не можат ниту да се сетат, на било каква инвестиција или проект, изработен од градоначалник од редовите на СДС.

Кога Андреј Петров и Сашо Кузмановски ја водеа општината, главна преокупација им беше шетањето по странство и претстојот по кафеаните низ општината.

Актуелно

(Аудио) Вице Заев и екипата купуваат гласови во Струмица?

Веќе проверената технологија на купување на гласои за која читавме и слушавме на снимка што ја објави италијанскиот весник...

Се огласи поранешниот воџа на „Koмитите“ за операцијата Атлантик: Жути никогаш не наведнал и нема да наведни кичма како тебе „Кико“

Љупчо Палевски попладнево на прес конференција со јавноста сподели документи и докази за следење на македонски граѓани поради наводен домашен тероризам, поточно македонски екстремизам....

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Свети Николе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите на Свети Николе. Проследете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/602440627318143/

(Документи) Митовски: Ова е тepористичка држава

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се легитимира промената на името. За...

120 нови случаи на Koвид 19 во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-63, Куманово-4,...

Повеќе вести