August 13, 2020, 8:36 am

СЕВЕРНА КОРЕЈА СПРЕМНА ЗА ПРЕГОВОРИ: Пјонгјанг спремен за преговори со Соединетите Американски Држави

Поврзано

Гутереш: Koнфликтитe во cвeтoт мopa итнo да пpeкинaт

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш предупреди дека конфликтите во светот мора итно да запрат, затоа што пандемијата не...

Популацијата на слонови во Кенија конечно со позитивен раст

Популацијата на слонови во Кенија се има дуплирано од 1989 до денес, изјави Министерот за Туризам Наџиб Балала. На светскиот...

Во САД нaд 165 илjaди cmpтни cлyчaи од Koвид-19

Во САД Се регистрирани најмалку 5.171.343 потврдени случаи на заболени со новиот коронавирус, а најмалку 165.328 лица починале како...
- Advertisement -

Делегацијата на Северна Кореја на состанокот со јужнокорејскиот претседател Мун Џае Ин изјави дека е спремна за преговори помеѓу Северна Кореја и Соединетите Американски Држави, соопшти јужнокорејската администрација

„Севернокорејската делегација изрази спремност за дијалог помеѓу Северна Кореја и САД, а исто така изрази мислење дека е неопходно истовремено да се развиваат и меѓукорејските односи и односите помеѓу Северна Кореја и САД“, јави агенцијата Јонхап.

Високата делегација од Северна Кореја пристигна во неделата наутро во Јужна Кореја. Посетата се поклопува со затворањето на Олимписките игри во Пјонгчанг и ќе трае три дена. Делегацијата на Северна Кореја, која се состои од осум членови, ја предводи раководителот на одделението на единствениот фронт на Работничката партија Ким Јенг Чел.

Latest News

Гутереш: Koнфликтитe во cвeтoт мopa итнo да пpeкинaт

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш предупреди дека конфликтите во светот мора итно да запрат, затоа што пандемијата не...

Популацијата на слонови во Кенија конечно со позитивен раст

Популацијата на слонови во Кенија се има дуплирано од 1989 до денес, изјави Министерот за Туризам Наџиб Балала. На светскиот ден за заштита на слонови,...

За вpeмe на нeмиpитe во Бeлopycиja, пoчинa yштe eдeн дeмoнcтpaнт

Илјадници Белоруси протестираа синоќа во Минск и други градови четврта вечер по ред, поради резултатите од претседателските избори, за кои, според нив, биле украдени...

Македонија со Зaeв тoнe ceкoј дeн во ceкоj пoглeд, нaд 12.000 зaрaзeни и пpoпaднaтa бaнкa

Македонија тоне со Зоран Заев секој ден во секој поглед. Бројот на заразени од корона надмина 12 илјади лица, 6 пати повеќе од прогнозите...

Гepмaнcки мeдиyми – Нajмнoгy зaрaзeни на гepмaнcкиoт aвтoпaт А3 пpeкy кoј дoaѓaaт од Зaпaдeн Бaлкaн

На станиците за тестирање на германските автопати, најголем процент од заразените со Ковид-19 е пронајден на просторот за одмор на автопатот А3, кој главно...

More Articles Like This