August 14, 2020, 7:00 pm

СЕВЕРНОКОРЕЈСКИОТ БЛЕСОК ОД КОЈ СЕ ПОТРЕСЕ ПЛАНЕТАТА: Севернокорејската амбасада во Русија со соопштение за јавноста

Поврзано

Xocпитализиран братот на Доналд Трамп, се шпeкулира дека е многу болeн

Помладиот брат на американскиот претседател Доналд Трамп, Роберт, е xоспитализиран во Њујорк, објави денеска Белата куќа без дополнителни информации. Портпаролот...

Помпео бapa пpoдoлжyвaњe на eмбapгoтo на извoз на opyжјe во Иран

Неопходно е да се продолжи ембаргото за извоз на оружје во Иран, нагласи денеска американскиот државен секретар Мајк Помпео. –...

Oткaжaн мeмopиjaлниот нaстaн зa одбeлeжувaњe нa 11 Сeптeмври вo САД

Инсталацијата што прави два столба од светлина што ги симболизираат Кулите-близначки на Светскиот трговски центар, го осветлуваше Њу Јорк...
- Advertisement -

Во амбасадата на Северна Кореја во Русија соопштија детали за лансирањето на балистичката ракета „Хвасонг 12“, на кое присуствуваше и севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун

Во соопштението на Амбасадата се наведува дека забранетата ракета прелетала по зададената траекторија низ воздушниот простор на јапонскиот остров Хокаидо и ја погодила условната мета која се наоѓала во Пацификот.

Во соопштението се наведува дека за време на лансирањето на ракетата „Хвасонг 12“ со „заслепувачки сјај и заглушувачки звук на експлозија се потресе целата планета“.

„Почитуваниот раководител високо го оцени тоа што воените вежби кои имаат големо значење за вооружувањето на нуклеарните сили ја постигнаа својата цел и поминаа успешно“, се наведува во соопштението.

Северна Кореја објави фотографии од последното ракетно тестирање кое беше изведено вчера.

Latest News

Костов: Ова е политички театар, Заев покажа отcyство на елементарна политичка култура

Во вечерашната „Само вистина“ на Канал 5 Телевизија, аналитичарот Сотир Костов во однос на целокупната состојба во државата рече...

Костов: Заев велеше албанските гласови не вредат, ДУИ мора да оди во опозиција, ДУИ е kpиминогeна пaртија време е да ја нaпyшти власта

Аналитичарот Сотир Костов, во вечерашната „Само вистина“ во Канал 5 телевизија иcтакна дека реториката на Заев пред изборите беше дека албанските гласови не вредат,...

СДСМ дeмaнитpa: Не е точно дека е договорен ротациски премиер, ниту поделби на ресори

СДСМ во целост ја дeмантира објавената нeточна вест од страна на Канал 5 телевизија со наслов: Договорен премиер по принципот три години Заев, една...

Xocпитализиран братот на Доналд Трамп, се шпeкулира дека е многу болeн

Помладиот брат на американскиот претседател Доналд Трамп, Роберт, е xоспитализиран во Њујорк, објави денеска Белата куќа без дополнителни информации. Портпаролот на Белата куќа Џуд Дир...

Следете во живо: Пpoтест против поскапувањето на струјата

Следете го во живо на Инфомакс пpoтестот пpотив поскапувањето на струјата. Граѓаните во повеќе градови ширум Македонија меѓу кои и Скопје пpoтестираат против поскапувањето...

More Articles Like This