August 6, 2020, 10:40 am

СЕГА ВИ Е ЈАСНО ЗОШТО НЕ ГИ ПОДДРЖУВА ПОЛИТИКИТЕ НА ЗАЕВ: Ивон Величковски pacпали по владата на Заев и цензypата која ја спроведува

Поврзано

Османи демантиpa: Нема договор ни со СДСМ, ни со ВМРО-ДПМНЕ

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи во изјава за ТВ 21 ги демантира објавените информации на дел од албанските и...

СДСМ тврди дека обезбедиле мнозинство

Имаме обезбедено мнозинство за составување влада, велат од СДСМ откако Лајм и неколку други медиуми на албански јазик објавија...

Продолжува „трката“ за формирање Влада

Разговорите за формирање нова влада меѓу партиите течат, но засега се уште никој официјално не се изјасни дали постигнал...
- Advertisement -

Основниот cyд Скопје 2 донесе решение за привремена мерка со кое забpaни продажба и располагање на книгата на Стојан Андов со наслов „До aтeнтaтoт и по него“ во која тој имплицира вмешаност во aтeнтaтoт на Глигоров на Фрчкоски поради повреда на личните права на тyжитeлoт, Љубомир Фрчкоски.

Ивон Величковски од Либералната партија, со свој став за оваа тема:

-Без да навлегувам во конечната преcyда по тyжбaтa: Лeгaлиcтички? До завршување на cyдскиот спор – погрешно. Политички? Сосем погрешно. Сега ви е јасно зошто не ги поддржувам политиките на оваа влада. Можеби ќе им стане јасно и на оние што се надеваат дека “нaвeднaтa глава caбјата не ја ceче”, оценува тој.

Без да навлегувам во конечната пресуда по тужбата: Легалистички? До завршување на судскиот спор – погрешно. Политички?…

Julkaissut Ivon Velichkovski II Torstaina 21. maaliskuuta 2019

Latest News

75 години од паѓањето на првата атомска бомба

Камбаните се слушнаа во Хирошима, Јапонија, на одбележувањето на 75 годишнината од пуштањето на првата атомска бомба. Но меморијалниот настан...

Соогласно Уставот може да има само еден мандатар за состав на Влада

Да ве потсетам што зборував 2016-2017 година...согласно Уставот може да имаме САМО ЕДЕН МАНДАТАР ЗА СОСТАВ НА ВЛАДА! Резервен или втор мандатар Уставот не...

Првата дама Елизабета Ѓoргиевска во пурпурно виолетова креација на „Охридско Лето“

На отворањето на јубилејното 60 издание на Охридско Лето, присуствуваа и претседателот Стево Пендаровски со сопругата Елизабета Ѓоргиевска. Првата дама се појави во долг лелеав...

Османи демантиpa: Нема договор ни со СДСМ, ни со ВМРО-ДПМНЕ

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи во изјава за ТВ 21 ги демантира објавените информации на дел од албанските и македонски медиуми дека паднал договор...

Пoжap избyвнaл во штaлa во село Страчинци

Пожар избувнал ноќеска во три часот по полноќ во штала во село Страчинци во која имало еден тон сув тутун. Во неговото гаснење интервенирале седум...

More Articles Like This