December 9, 2021, 8:15 am

Сега на СДСМ ќе му се случува она што на ВМРО му се случи во 2017-та

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Уредникот на Инфомакс, Александар Митовски во вечерашното гостување во емисијата „Јади бурек“ на ТВ Сонце, истакна дека порзот на овие избори ќе доведе до сериозни последици во редовите на СДСМ,

„На СДСМ ќе му се случува сега тоа што му се случуваше 2016/2017. Значи сега ќе биде кој е крив, кој го изгаси светлото. Прво ќе почнат внатрепартиски обвинувања, ти си виновен, јас сум виновен, оној е виновен, тој не изработи, тој не ја заврши работата, тој ја зезна рботата. Прво ќе бидат такви обвинувања, па после ќе биде кај се парите, затоа што многу пари истурија на улица. Кај се парите и зашто не се контролирало каде одат тие пари“, вели Митовски.

„СДСМ ќе си има проблеми внатрепартиски, и тоа е тоа отприлика што се очекува“, додава Митовски.

Latest News

Претпладне облачно со сончеви периоди, попладне дожд

Времето ќе биде променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, особено на истокот. Од попладневните часови на запад ќе започнат...

More Articles Like This