СЕГА ТЕРЕНОТ ГО КОРИСТИ ЧОВЕК БЛИЗОК НА МАРИН: Аеродром го pacкина договорот за користење на фудбалскиот терен склучен со ФФМ

Поврзано

Нула толeранција за изборни нeрегулaрности

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денеска имаше работна посета на полициското одделение Јегуновце кое е во состав на...

Јанушев и Иванов во посета на Митрополитот Повардарски г. Агатангел

Заедно со Ѓорге Иванов, поранешен Претседател на Република Македонија се сретнавме со Митрополитот Повардарски г. Агатангел. Прекрасен разговор кој ќе...

Потребно е да стигне обновата на Македонија, за да има обнова во културата, уметноста и обнова на семејните вредности

Носителот на листа во изборната единица 2 на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски денес беше во посета на Бутел во манастирот...

Општината Аеродром неодамна го раскина договорот за користење на фудбалскиот терен склучен со ФФМ, а истиот го користи близок човек на градоначалникот Златко Марин, пренесува Курир

Имено на ден 17.05.2018 година, на предлог на Златко Марин, советничката група на СДСМ донесе одлука за раскинување на договор за користење на фудбалски терен склучен помеѓу општина Аеродром и ФФМ, по што Златко Марин го раскинува предметниот договор.

Општина Аеродром на ден 07.08.2018 година објви јавен оглас за давање под закуп на фудбалскиот терен, со почетна цена од 1026 евра месечна закупнина.

Јавниот оглас пропадна, никој не го доби фудбалскиот терен под закуп.

Заклучно со денес, фудбалскиот терен се уште не е даден под закуп, меѓутоа истиот противправно го користи спортски клуб „ФК Аеродром 2018“, кој е во сопственост на полубратот на возачот на градоначалникот на општина Аеродром, Ивица Аврамовиќ.

Исто така, општина Аеродром, на последната седница на советот донесе одлука согласно која општината ќе склучи договор со ЕВН Македонија и ќе го плаќа надоместокот за електрична енергија.

Немаме информација дали има од претходно заостанат долг и дали и тој долг општината ќе го плати. Дали Марин има некаков интерес од ова?, останува времето да покаже.

Актуелно

(Документи) Митовски: Ова е тepористичка држава

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се...

120 нови случаи на Koвид 19 во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-63, Куманово-4,...

Операција Атлантик

Под кодното име „Атлантик“ била водена мега разузнувачка операција за следење на сите противници на промената на името, во операцијата на „УДБА“  биле следени...

(Во живо) Бoмбa на Љупчо Палевски, приcлyшкyвани и следени новинари, политичари и активисти на „Бојкотирам“

Во „Public Room“ на прес конференција, Љупчо Палевски открива дека во период пред референдумот биле прислушкувани и следени, новинари, политичари и активисти на движењето...

Брима Галуп воопшто не спровела анкета, СДСМ „води“ само на непостоечки анкети!

Новинарот Горан Момировски во емисијата „Заспиј ако можеш“ откри скандал од невидени размери споделувајќи со македонската јавност дека Брима Галуп воопшто не спровела никаква...

Повеќе вести