October 20, 2021, 6:28 pm

Седат Пекeр е на слобода, давал само изјава

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Cедат Пекер, турскиот мафијашки шеф, кој периодов активно споделуваше видеа на социјалните мрежи поврзани со турските политичари, после распит во полицијата во Дубаи вчера, бил пуштен на слобода, јавува Ројтерс, пренесе Дојче Веле.

Турски новинар на „Твитер“ објави информација дека Пекер е уапсен од страна на полицијата во Дубаи.

Емре Олур, кој вели дека со години работи за Пекер, за Ројтерс рекол дека полицијата го повикала Пекер да даде изјава по што тој отишол доброволно и сам. Доцна вчера Пекер кажа дека разговарал со полицијата и дека му кажале за смртни закани против него.

Разговараме за серизоните обвинувања против мене. Полицијата ми кажа дека јас сум гостин во нивната земја како кој било друг и дека нема одлука на ИНТЕРПОЛ за мене, напиша Пекер на Твитер.

Latest News

Арсовска: Центар ќе биде пример за тоа како треба да изгледа општина во европска метропола, промените доаѓаат

Независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска од денешниот митинг во Центар истакна дека промените во Центар се...

More Articles Like This