СЕДНИЦАТА НА СОВЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ ПО БАРАЊЕ НА РУСИЈА ИТНО ЗАКАЖАНА: Ќе се оддржи во 17 часот

  • April 14, 2018

Состанокот на Советот за безбедност во ОН за Сирија, кој го бараше Русија, ќе започне во 17 часот по средноевропско време или во 18 часот по московско време, јавува Ројтерс повикувајќи се на дипломатски извори.

Соединетите држави, заедно со Франција и Велика Британија започнаа операција против Сирија.

На воените објекти и цивилната инфраструктура во Сирија се испалени повеќе од 100 крстачки и ракети воздух-земја, соопшти Министерството за одбрана на Русија.

Претходно «
Следно »