СЕДУМИНАТА НА МИЈАЛКОВ НЕМААТ ПРАШАЊЕ ЗА ЗАЕВ: За кого работи новата пратеничка група предводена од Канчевска?

Поврзано

Мицкоски: За само шест месеци Заев ја задолжи државата за 420 милиони евра во обид за поткyп и кpиминал

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од Прилеп кажа дека граѓаните на 15 јули избираат помеѓу потрошени политичари и...

Фетаи и Бубевски позитивни на корона?

Новинарот Миленко Неделковски на својот Фејсбук профил откри детали за љубовниот живот на екс специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи....

Николоски до Заев: Дали твоето семејство се јавува како странски инвеститор во најмалку две европски држави?

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 4 вечерва во Прилеп кажа...

Пратениците од новата пратеничка група под водство на Канческа Милевска не се присутни на денешната седница за пратенички прашања, што значи дека и немаат прашања за работата на Владата на Република Македонија.

Ниту еден од осумтемина пратеници од новата пратеничка група не се присутни на денешната собраниска седница за пратенички прашања.

Осумте пратеници од ВМРО – ДПМНЕ и коалицијата кои гласаа за отпочнување на процесот за уставни промени во петокот поднесоа официјално барање до Талат Џафери за формирање нова пратеничка група Независни пратеници од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“.

Џафери ги информирал сите пратеници за новата пратеничка група, а таа треба да почне со работа од наредниот понеделник, брифираа од Кабинетот на Џафери пред неколку дена.

Истиот тој ден координаторката на новата пратеничка група Елизабета Канеска-Милевска оствари и средба Џафери но и со премиерот Заев.

Актуелно

(Видео)Техничкиот министер за земјоделство качен на коњ вршеше проверка на шумскиот фонд

Ден со Цветан Трипуновски, во инспекција низ Огражден, проверка на шумскиот фонд и лов на потенцијална дрвосеча. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/745665222864670/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Прилеп

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Прилеп. Cледете во живо: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/360493781586587/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Крушево

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Крушево. Неговото обраќање во живо можете да го...

(Во живo) Христијан Мицкоски на сpeдбa со жителите на општина Кpивoгaштaни

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од општина Кривогаштани. Неговото обраќање може да го следите...

ВМРО-ДПМНЕ убедливо победува на 15 јули, Заев губи и во Муртино

ВМРО-ДПМНЕ победува на 15 јули ова го покажува најновата анкета на почитувана американска агенција за мерење на јавното мислење . Анкетите по изборни единици...

Повеќе вести