Седум албанци се уапсени во Дорсет – се шверцале на брод

Поврзано

САД доби нова федерална држава

Долниот дом на Конгресот, во кој демократите имаат мнозинство, изгласаа со 216 гласа „за“ и 208 „против“ за иницијативата...

Пронајдени фалсифиkyвани вакцини на Фајзер во Мексико и Полска

Пронајдени се фалсификувани верзии на вакцината Фајзер против коронавирус во Мексико и Полска, соопшти американската фармацевтска компанија „Фајзер“. Властите во...

Се менува политичкиот баланс во САД: Претставничкиот дом изгласа Вашингтон да стане 51. држава

Мнозинството пратеници во Претставничкиот дом на американскиот конгрес, во кое демократите имаат мнозинство, гласаа за административниот округ на градот...
- Advertisement -

Седум Албанци, се уапсени во Велика Британија откако товарен брод пристигнал во пристаништето Дорсет.

Би-Би-Си јавува дека службата за брза помош во вторникот во раните утрински часови добила повик дека на еден човек му е потребна лекарска помош на бродот „Чизе Булкер“, кој тогаш бил во близина на брегот, но дека полицијата подоцна открила дека има седум неидентификувани лица на бродот и дека никој не бил загрозен.

Товарниот брод регистриран во Панама потоа бил придружуван до пристаништето Портланд, а луѓето биле придружувани од бродот, а полицијата на Дорсет соопшти дека екипата на бродот е испрашувана и дека нема извештаи за повредени ниту на екипажот ниту на приведените лица.

Полицијата потврди дека се уапсени вкупно седум лица за кои се верува дека се албански државјани и ќе бидат предадени на граничните служби и имиграционите служби за потенцијални прекршоци, јави Би-Би-Си.

Latest News

(Видео) Се зaпaли камион во Автокоманда

Скопските пожарникари вечерва интервенираа во населбата Автокоманда каде се запалил камион, дознава 24 Инфо. Според очевидци, запалениот камион е кај...

More Articles Like This