October 28, 2020, 3:58 pm

Секое утро во водата ставала лажица од овој зачин и за 30 дена ослабела до непрепознатливост

Поврзано

Hoво иcтpaжyвaњe: 3aгaдyвaњeтo на вoздyхoт мoжe дa јa згoлeми cmpтнocтa oд Koвид-19 зa 15%

Зголемената изложеност на загаден воздух може да доведе до зголемување на ризикот од смрт од КОВИД-19 за околу 15%,...

Нayчнo дoкaжyвaњe: 3aгaдeниoт вoздyх мoжe дa ja згoлeми cmpтнocтa oд Koвид-19

Долгорочното изложување на загаден воздух може да доведе до зголемување на ризикот од смрт од ковид-19 во светот и...

Јапонско истражување: Koвид-19 на кожата опстојува 9 часа и 4 минути, а оваа течност го уб ива за 15 секунди…

Најновото истражување кое што го спровеле јапонските научници покажува дека коронавирусот може да опстане на човечка кожа и до...
- Advertisement -

Ако секое утро го започнете со овој напиток, вашите проблеми со вишокот килограми ќе исчезнат. На социјалните мрежи се шири искуството на Драгана која напитокот започнала да го пие за да го намали нивото на шеќер во крвта, но набрзо сите алишта и станале преголеми.

Волшебно стапче за слабеење не постои, но одредени напитоци можат значително да ни помогнат во решавање на некои проблеми, со регулирање на стресот, шеќерот во крвта или холестеролот, а со тоа да ни помогнат и да се ослободите од салото.
За да се забрза метаболизмот, освен здрава исхрана и редовна физичка активност (доволно е редовно пешачење), може да помогне и еден напиток кој се приготвува од вода, цимет и јаболко.

Драгана (48) секое утро на празен стомак го пиела овој напиток и за еден месец забележала драстична разлика во изгледот. Целата облека и била широка, а воедно го регулирала и нивото на шеќер во крвта.

Овој сок е добро да се пие одвреме на време, па дури и доколку не сакате да ослабете. Може да послужи како детокс и помош за исфрлање на наталожените токсини.

Сите експерти од областа на здравјето препорачуваат повремено рестартирање на целиот организам, а особено се препорачливи еднодневните детокс диети.

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

1 литар вода
2 лажици цимет во прав
1 јаболко

ПОСТАПКА:
Во еден литар превриена и малку изладен вода (топла) додадете две лажици цимет и едно јаболко исечено на парчиња. Оставете да отстои најмалку еден час, а потоа пијте по една чаша секое утро. Пред употреба протресете/промешајте.

Овој напиток нема калории, а благодарение на циметот ќе ви се стабилизира нивото на шеќерот во крвта, а со тоа ќе исчезнат и нападите на глад и желбата за благо и слатки.

Јаболкото во овој напиток се додава како подобрувач на вкусот, а вие можете да изберете и овошје по ваш избор.

Во еден литар превриена и малку изладен вода (топла) додадете две лажици цимет и едно јаболко исечено на парчиња. Оставете да отстои најмалку еден час, а потоа пијте по една чаша секое утро. Пред употреба протресете/промешајте.

Овој напиток нема калории, а благодарение на циметот ќе ви се стабилизира нивото на шеќерот во крвта, а со тоа ќе исчезнат и нападите на глад и желбата за благо и слатки.

Јаболкото во овој напиток се додава како подобрувач на вкусот, а вие можете да изберете и овошје по ваш избор.

Latest News

Дебарчанец од САД дoниpa 50 тaблeти зa yчeници од ООУ „Пенестија“ oд coциjaлни ceмeјcтвa

Основното општинско училиште „Пенестија“ во Дебар, доби 50 таблети, донација на Рамиз Маќелара, дебранец кој живее и работи во...

Нoceњeтo мacкa нa oтвopeнo ќe cтaнe зaдoлжитeлнo и co зaкoн

Носењето маска на отворено ќе стане задолжително и со закон, а групирањата се ограничуваат Повеќе од два и пол часа пратениците – членови на собраниската...

Сопругата на Спасовски е нeгoвиoт eдинcтвeн кoнтaкт кoj ќe oди вo caмoизoлaциja

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, пред два дена објави дека е позитивен на Ковид-19. Според протоколите, после позитивниот тест се испитале неговите контакти. Од...

(Видео) Вело Марковски: “12 пpичини зoштo Венко Филипче тpeбa дa дaдe ocтaвкa”

Загрижени сме како и сите граѓани за големата смртност, хаотичните мерки и немањето на стратегија за справување со ковид-19, рече на денешната прес-конференција д-р...

Нacтaвник пoзитивeн нa Koвид-19 изoлиpa кoлeгa и 22 yчeници во Кавадарци, зaбoлeни и тpи мeдицинcки лицa

Позитивен наставник изолира колега и 22 ученици, заболени се и три медицински лица во Кавадарци, оваа информација за МИА ја потврди доктор Ристе Јовановски,...

More Articles Like This