СЕКОЈА ПОДАРЕНА ВЛАСТ НЕ МОЖЕ ДА ТРАЕ: Таква судбина ќе го снајде и Заев кој загуби во 2016. година, а формираше влада

Поврзано

(Во живo) Христијан Мицкоски на сpeдбa со жителите на општина Кpивoгaштaни

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од општина Кривогаштани. Неговото...

Да ја обновиме нашата родна татковина, да ги пoништимe сите пoнижyвaњa

Сите заедно, рамо до рамо, рака под рака, како што знаеме ние Македонците, сплотени и обединети, на денот на...

Силјановска Давкова и Муцунски на средба со претставници на „Полио Плус“- движење пpoтив хeндикeп

Носителката на листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 1, Гордана Силјановска Давкова, заедно со Тимчо Муцунски остваривја средба со Полио...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување на Дневникот на Сител телевизија потенцираше дека секоја подарена власт нема долго да трае и од таквата судбина нема да избега ни Зоран Заев.

Мицкоски посочи дека техничка влада по примерот на Пржино е еден од условите за да има фер и демократски избори и имајќи предвид дека првиот круг на претседателските избори е некаде во март 2019 година и 100 дена наназад логично е да се формира техничка влада од крајот на октомври или почетокот на ноември.

– ВМРО-ДПМНЕ во декември 2016 година овозможи да се случат едни такви избори, на кои што СДСМ и Зоран Заев изгубија на тие избори, но понатаму бевме сведоци на настаните кои што следуваа. И еве една година потоа видовме што се случува, тоа го кажав и на митингот и ќе го повторам и сега, секоја подарена влада не може долго да трае и од таа судбина нема да избега ни тој, истакна Мицкоски.

Мицкоски нагласи дека доколку овој услов не биде исполнет ќе имаме избори како последните локални избори и тоа ќе биде лош пример како се одржуваат едни демократски избори во една држава.

Актуелно

(Видео)Техничкиот министер за земјоделство качен на коњ вршеше проверка на шумскиот фонд

Ден со Цветан Трипуновски, во инспекција низ Огражден, проверка на шумскиот фонд и лов на потенцијална дрвосеча. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/745665222864670/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Прилеп

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Прилеп. Cледете во живо: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/360493781586587/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Крушево

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Крушево. Неговото обраќање во живо можете да го...

(Во живo) Христијан Мицкоски на сpeдбa со жителите на општина Кpивoгaштaни

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од општина Кривогаштани. Неговото обраќање може да го следите...

ВМРО-ДПМНЕ убедливо победува на 15 јули, Заев губи и во Муртино

ВМРО-ДПМНЕ победува на 15 јули ова го покажува најновата анкета на почитувана американска агенција за мерење на јавното мислење . Анкетите по изборни единици...

Повеќе вести